ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۷۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۷ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

بل کانتو «لذت آواز» را به صحنه تالار وحدت می‌برد

به دنبال اجراهای درخشان بل کانتو در پروژه‌های «آواز زیبا»، «شور آواز»، «نبض آواز» و «جادوی آواز»، بل کانتو «لذت آواز» را به روی صحنه می‌برد.
بل کانتو «لذت آواز» را به صحنه تالار وحدت می‌بردبه گزارش ریتم نو، آخرین کنسرت از پنج‌گانه اُپراهای بل کانتو با عنوان «لذت آواز»  در روز ۱۰ اسفند به روی صحنه تالار وحدت می‌رود.
نیما پناهی‌ها رهبر ارکستر و کُر بزرگ بل کانتو از اجرای آثاری متفاوت از اُپراهای ایتالیایی خبر داد و همچنین به چیدمانی جدید و متفاوت از نوازندگان و خوانندگان بل کانتو در اجرای ۱۰ اسفند اشاره داشت.
رهبر اُپرای بل کانتو در خصوص انتخاب رپرتوار جدید گفت در این سال‌ها آثار بسیاری از اُپراهای ایتالیایی توسط ارکستر بل کانتو بر روی صحنه اجراشده‌اند که در میان آن‌ها آثار آهنگساز برجسته «جوزپه وردی» سهم بیشتری داشته‌اند.
اُپراهایی چون نابوکو، لاتراویاتا، ارنانی، دون کارلو، ایل تروواتوره، مکبث و ریگولتو در اجراهای قبلی بل کانتو بسیار تاثیر گذار و خاطره ساز شدند و از سوی مردم با استقبال زیادی مواجه شدند. 
در کنسرت دهم اسفند، خوانندگان اُپرای بل کانتو با همکاری آنسامبل شهرزاد و به رهبری نیما پناهی‌ها به روی صحنه تالار وحدت می‌روند. 
در این اجرا تینا جامه گرمی، یگانه حسینی‌نیا، نیلوفر سهی، نگار نوراد، هادی اسماعیلی به‌عنوان نوازندگان آنسامبل شهرزاد و همچنین سارا صوفی سیاوش به‌عنوان پیانیست در ترکیب نوازندگان ارکستر بل کانتو به هنرنمایی می‌پردازند.
کنسرت اُپرا و کُر بزرگ «بل کانتو» ساعت ۲۱:۳۰ روز پنجشنبه  ۱۰ اسفندماه در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود. 
علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه