ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۳ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
با همکاری سیامک جهانگیری و نبیل یوسف ‌شریداوی

آلبوم «در رگ تاک» منتشر شد

آلبوم «در رگ تاک» هم‌نوازی سیامک جهانگیری (نی) و نبیل یوسف شریداوی (سازهای کوبه‌ای) از سوی نشر نوفه روانه‌ی بازار نشر موسیقی شد.
آلبوم «در رگ تاک» هم‌نوازی سیامک جهانگیری (نی) و نبیل یوسف شریداوی (سازهای کوبه‌ای) از سوی نشر نوفه روانه‌ی بازار نشر موسیقی شد.به گزارش ریتم نو، سیامک جهانگیری در مورد این هم‌نوازی توضیح داد: در این اثر سعی شده است قطعاتِ ریتمیک در قالب دورها و ریتم‌های متنوع اجرا شوند. اگرچه اجرای فرمِ آوازی در ساز نی، به دلیل خصلت‌های صوتی‌اش متداول‌تر است، اما در این مجموعه همواره ارائه‌ی فضاهای پُرتحرک و متنوعِ ریتمیک مدّ نظر بوده است، که این امر در کنار سازهای کوبه‌ای با نوازندگی درخشان دوست نازنینم نبیل یوسف شریداوی میسر و اجراشده است.
جهانگیری همچنین در مورداجرای این آلبوم اضافه کرد: این اثر در دو دیدار و به‌صورت کاملاً بداهه اجرا و ضبط‌شده است.
برخی از قطعات این آلبوم عبارت‌اند از: «روان»، «از پی»، «کُردانه»، «در حلقه»، «چرخان»، «سرخوش»، «بدرقه»، و «بی‌واژه».
سیامک جهانگیری، نوازنده‌ی نی، آهنگساز و مدرس دانشگاه، نزد عبدالنقی افشارنیا فراگیری این ساز را آغاز کرد و پس از ورود به دانشکده‌ی هنرهای زیبا دانشگاه تهران نوازندگی نی را نزد محمدعلی کیانی نژاد دنبال کرد. این هنرمند در زمینه تألیف کتاب و سی‌دی برای آموزش ساز نی فعالیت‌های زیادی کرده است. آلبوم‌هایی چون «می‌رسد باران»، «ترنمی برای صبح»، «۲۴ چهارمضراب از ابوالحسن صبا»، «بدرقه‌ی ماه» و اجرای «ردیف استاد عبدالله دوامی» گوشه‌ای از فعالیت‌های سیامک جهانگیری در زمینه‌ی موسیقی هستند.
نبیل یوسف شریداوی نزد نیما مالکی زاده در سال 1378 فراگیری موسیقی را آغاز کرد. در ابتدا در گروه «پایکوبی» به سرپرستی نیما مالکی زاده و بعدها در گروه‌هایی چون «فراق»، «کهن»، «شورانگیز» و... به فعالیت در زمینه‌ی موسیقی پرداخت. او همچنین در جشنواره‌های مختلفی شرکت کرده و مقام کسب کرده است.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه