ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۶

«مدرسه موسیقی الکترونیک نوای شهرآشوب» راه‌اندازی می‌شود

مرکز موسیقی نوای شهرآشوب با مدیریت علی قزانی، پس از تأسیس استودیوی ضبط صدا و در راستای دیگر فعالیت‌های ۱۰ ساله‌اش، تصمیم به راه‌اندازی «مدرسه موسیقی الکترونیک نوای شهرآشوب» گرفته است.
«مدرسه موسیقی الکترونیک نوای شهرآشوب» راه‌اندازی می‌شودبه گزارش ریتم نو، مرکز موسیقی «نوای شهرآشوب»، در راستای خدمات آموزشی ۱۰ ساله خود، دپارتمان جدیدی تحت عنوان «مدرسه موسیقی الکترونیک شهرآشوب»، تحت نظر «مهرداد رنجبر» راه‌اندازی می‌کند، این دپارتمان با آگاهی از نیازها و ارزیابی خلاء های موجود در زمینه آموزش، اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی در زمینه صنعت صدا و معرفی دنیای موسیقی الکترونیک خواهد نمود.
کادر مشرف، اهداف آموزشی این مجموعه را به‌صورت کلی به شرح «دوره‌های آموزشی بلندمدت (۱۲ الی ۱۸ ماهه)»، «دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت (۲ الی ۴ ماهه)» و «کارگاه‌ها و سمینارها (workshop) یک الی چهار روزه» در نظر گرفته است. ناگفته نماند هر یک از این دوره‌ها، در مقاطع سنی مشخص و باهدف ارتقاء سطح دانش و مهارت علاقه‌مندان، برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود. این دپارتمان اهداف متعددی را دنبال می‌کند اما می‌توان این‌گونه عنوان کرد که ایجاد مسیر و بستری هموار و مشخص، جهت رشد و شکوفایی افراد علاقه‌مند به دنیای موسیقی و صدا در دنیای دیجیتال، با روش‌های آموزشی مدرن و آکادمیک، چشم‌انداز حرکت این مجموعه آموزشی است.
«علی قزانی» در این زمینه عنوان کرد: «با توجه به اینکه موسیقی الکترونیک امروزه، بیش‌ازپیش فعالان و در مقابل، مخاطبان خود را در ایران یافته و طیف وسیعی از هنرمندان و شنوندگان، به این شاخه روی آورده‌اند، بی‌شک جا دارد که نقطه‌گذاری‌های صحیح‌تر و مناسب‌تری برای این مقوله اعمال کرد؛ چراکه موسیقی الکترونیک با آنچه در اذهان جای گرفته، تا حد معتنابهی فاصله دارد. موسیقی الکترونیک سه‌گانه‌ی علم ریاضیات، الکترونیک و هنر صدا و موسیقی است که از جذاب‌ترین بخش‌های آن می‌توان به ساخت اصواتی (sound Designing & Synthesis) اشاره نمود. تکنیک‌هایی که در زمینه تولید موسیقی‌های معاصر شنیده می‌شود، همه و همه برگرفته از دانش و مهارتی است که در این شاخه حاصل می‌شود.»


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه