ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۷۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - ۲۹ دی ۱۳۹۶

روایت تصویری از حضور مانو کچه در جشنواره فجر

مانو کچه از نوازندگان مطرح درامز از کشور فرانسه، 28 دی‌ماه سال جاری در نهمین شب از سی و سومین جشنواره موسیقی فجر روی صحنه رفت.
روایت تصویری از حضور مانو کچه در جشنواره فجربه گزارش خبرنگار ریتم نو، این کنسرت، پنج‌شنبه‌شب ساعت 18:30 در تالار وحدت برگزار شد.
ژروم ریگارد نوازنده باس و پاتریک منوگویین نوازنده گیتار در این اجرا مانو کچه نوازنده درامز را همراهی کردند.
مانوکچه یکی از برجسته‌ترین نوازندگان درامز عصر ماست. موسیقیدانی که هم در اجراهای زنده و هم استودیویی فعالیت دارد. او دنباله‌روی سبکی یکتا در نوازندگی است؛ آمیزه‌ای متمایز از ظرافت و قدرت که موسیقیدان‌ها و تهیه‌کنندگان همواره در پی آن هستند. کچه که نوازنده‌ درامز منتخب پیتر گابریل است در اثر بسیار موفق او به نام «پُتک» بسیار اثرگذار بود و کانون گروه او در اجراهای زنده‌ اخیرش در تور جهانی «Back to front» است. همکاری درازمدت کچه با استینگ یکی دیگر از جنبه‌های بارز فعالیت حرفه‌ای اوست؛ سبک متمایز او سهم چشمگیری در موفقیت بهترین اثر استینگ «مرد انگلیسی» در نیویورک داشته است.
فعالیت کچه در جایگاه آهنگساز و رهبر گروه، بخش‌ مهمی از فعالیت‌های حرفه‌ای اوست. وی تاکنون شش آلبوم بانام خود منتشر کرده که با اقبال گسترده‌ جهانی روبرو شده است. مشخصه‌ اصلی موسیقی او ادراک در خلق درون‌مایه‌های دقیق، ‌آهنگین و گیرا، جریان یکتا و حس و حال ژرف آن است. گواه نبوغ او این است که هر دو جنبه‌ هویت موسیقایی‌اش– به‌عنوان نوازنده‌ای بی‌نظیر و افسونگر صدا و آهنگساز و رهبر گروه مکمل یکدیگر است. در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، او ترکیب جدیدی از سه نوازی را تجربه می‌کند و در این سیاحت نوازنده‌ باس فرانسوی، ژروم ریگارد و نوازنده‌ گیتار، ‌ پاتریک منوگوییَن، ‌او را همراهی می‌کنند.
گفتنی است، سی و سومین جشنواره موسیقی فجر تا 30 دی‌ماه سال جاری در شش سالن در تهران به مدیریت حمیدرضا نوربخش برگزار می‌شود.

عکس: امین رجبی
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه