ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - ۲۳ دی ۱۳۹۶

ارکستر ملی ایران به سمنان می‌رود/ سالار عقیلی می‌خواند

ارکستر ملی ایران در ادامه سفرهای استانی خود بیست و نهم دی‌ماه به سمنان سفر می‌کند.
ارکستر ملی ایران به سمنان می‌رود/ سالار عقیلی می‌خواندبه گزارش ریتم نو، ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی سالار عقیلی 29 دی‌ماه ساعت 18 در سالن هلال‌احمر سمنان به اجرای برنامه می‌پردازد.
در این برنامه 18 قطعه اجرا می‌شود ؛ دو قطعه ایران و تبریز در مه با اشعاری از افشین یداللهی و آهنگسازی بابک برزین ، «ایران جوان» با آهنگسازی پیمان سلطانی و شعر بیژن ترقی، «خوشه چین» از روح‌الله خالقی  با شعر کریم فکور، «افسون سخن» از نصرالله زرین پنجه  و شعر نظام فاطمی از قطعات این اجرا هستند.
در لیست قطعات اجرای ارکستر ملی ایران می‌توان به «نغمه نوروزی» اثر روح‌الله خالقی و شعر رهی معیری، «ساغر» از همایون خرم و شعر معینی کرمانشاهی، «شکوه گل» از عبدالکریم مهر افشان، «از خون جوانان لاله دمیده» از عارف قزوینی و «جام مدهوشی» از علی تجویدی با شعر بیژن ترقی اشاره کرد.
همچنین در این اجرا 3 قطعه ساخته ابوالفضل صادقی نژاد با اشعار محمدرضا یار ؛ «گلرخ»،«از تنهایی گریه مکن» و «مرا رها مکن» و قطعه «سپید و سیاه» به آهنگسازی نسیم شاملو  با هنرنمایی پیانو «حریر شریعت زاده» اجرا می‌شود. 
ارکستر ملی ایران در این کنسرت 4 قطعه بی‌کلام نیز اجرا می‌کند؛ 2 قطعه «سرود گل» و «سبکبال» از حسین دهلوی،«دو نغمه بختیاری» از روح‌الله خالقی  و درنهایت پرلود «جام تهی» از فریدون شهبازیان.
ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی سالار عقیلی پنجشنبه 29دی‌ماه از ساعت 18 در سالن هلال‌احمر شهر سمنان به روی صحنه می‌رود.
علاقه‌مندان می‌توانند بلیت‌های این برنامه را از سایت ایران کنسرت تهیه کنند.منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه