ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۹ - ۱۷ دی ۱۳۹۶
کنسرت خیریه گروه راز و نیاز در شیراز برگزار شد؛

همراهی سالار عقیلی و گروهش با زلزله‌زدگان

سالار عقیلی برای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور در شیراز به روی صحنه رفت.
همراهی سالار عقیلی و گروهش با زلزله‌زدگانبه گزارش ریتم نو، مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهرِ آفتابِ مجتمع بزرگ خلیج‌فارس  شیراز ساعت 21 شب گذشته 16دی‌ماه میزبان سالار عقیلی و گروهش بود. 
این اجرا که به نفع زلزله‌زدگان غرب کشور برگزار شد، چند بخش جداگانه داشت.
در آغاز این کنسرت، قطعه ویدیویی در «زیر این آوار» با صدای سالار عقیلی، شعر سعید رمضانی و آهنگسازی شایان کریمی  (که پس از حادثه دل‌خراش زلزله غرب کشور تهیه و منتشرشده بود) پخش شد.
 استقبال و تشویق‌های مخاطبان شیرازی بعد از پایان این قطعه ویدئویی، مقدمه حضور سالار عقیلی و حریر شریعت زاده روی صحنه بود تا با اجرای آواز و پیانو اجرای گروه «راز و نیاز» را به مردم خیر شیرازی و حاضران در سالن تقدیم کنند. 
همراهی سالار عقیلی و گروهش با زلزله‌زدگان
در ادامه سالار عقیلی با همراهی پیانوی حریر شریعت زاده قطعه «مرا رها مکن» از آلبوم «از تنهایی گریه مکن» ( با آهنگسازی ابوالفضل صادقی نژاد) را اجرا کردند. این آلبوم توانست در جشن موسیقی ما جایزه بهترین آلبوم موسیقی ایرانی در بخش مردمی را برای عقیلی به ارمغان بیاورد. 
پس‌ازآن داوود منادی نوازنده «ویلن‌سل» گروه هم‌روی صحنه آمد و قطعه «سیاه و سپید» اجرا شد.
بخش بعدی کنسرت خیریه سالار عقیلی و گروهش، با همراهی نوازندگان موسیقی کلاسیک آغاز شد. در این بخش از اجرا گروه «راز و نیاز» آثار ملی- میهنی و خاطره‌انگیز عقیلی را اجرا کردند.
در میان همین بخش «کلنل» که اولین قطعه تئاتری سالار عقیلی با آهنگسازی بابک زرین و ترانه افشین مقدم است، برای نخستین بار در شیراز  اجرا شد. 
بخش پایانی این برنامه با حضور نوازندگان سازهای سنتی گروه راز نیاز و با اجرای قطعاتی همچون «خاک مهرآیین» همراه بود. 
قبل از اجرای قطعه پایانی سالار عقیلی چند کلامی درباره سختی‌ها و نیازهای مادی و معنوی زلزله‌زدگان غرب کشور با حاضران در  مجموعه هنر شهرِ آفتابِ خلیج‌فارس شیراز سخن گفت و از حمایت‌های ایرانیان برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده قدردانی کرد.
همراهی سالار عقیلی و گروهش با زلزله‌زدگان
حریر شریعت زاده(پیانو و دف)، محمدرضا اسکندری (تار باس)، علی خشتی نژاد (تار)، علیرضا دریایی (کمانچه)، فردین لاهورپور (نی و کلارینت)، داود منادی (ویلن‌سل)، سهراب برهمندی (ویولا)، مونیکا لوران (ویولن)، سحاب تربتی (تنبک) و روزبه زرعی (کاخن و سازهای کوبه‌ای) سالار عقیلی را در اجرای کنسرت خیریه گروه راز و نیاز در شیراز که تا دقایقی از  بامداد 17دی‌ماه ادامه داشت، همراهی کردند. 
 عقیلی که قرار است در جشنواره موسیقی فجر با ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان به روی صحنه برود، با اجرای تصنیف «ایران جوان» کنسرتش در مجموعه هنر شهر آفتاب شیراز را به پایان برد.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه