ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۶۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - ۱۶ دی ۱۳۹۶

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سی و سومین جشنواره موسیقی فجر

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر پیامی را منتشر کرد.

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سی و سومین جشنواره موسیقی فجر

به گزارش ریتم نو، در متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چنین آمده است:

«باسمه تعالی
فرهنگ و هنر هر ملّت، آیینه‌ی تفکرات، باورها و آرمان‌های اوست. فرهنگ پویا و هنر ایران اسلامی، نماینده‌ی فضیلت جویی مردمان این سرزمین است و فراخوانی عمومی برای جهان امروز به‌سوی مشارکت در ارزش‌های معنوی، امیدواری‌ها و نگاه‌های سازنده‌ی اجتماعی؛ و در این میان، هنر موسیقی ساکنان این خاک، پرده‌در پرده، سرشار از زیبایی‌ها، کمال خواهی‌ها، رهایی‌ها و ظرافت‌ها و ظرفیت‌هایی است که هرچند از جاری نغمه‌ها و کلام بلند پیشینیان، سیراب است امّا یقیناً گنجایش نگاه‌های تازه‌تر و آفرینش‌های خلاقانه‌تر را نیز در خود می‌بیند و رویداد " جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر"، در مسیر ارتقاء می‌کوشد تا ازاین‌گونه‌ی فراگیر و مؤثر هنری، اقلیم‌های کشف نا شده‌ی خود را در عرصه‌ی تولید و ارائه‌ی آثاری شایسته‌تر و متناسب‌تر با پیشینه‌ی فرهنگی - هنری این سامان، جستجو کند.
از این منظر، نگرش سیاست‌گذاران و دست‌اندرکاران برگزاری سی و سومین دوره‌ی آن، درک و گسترش قلمروهای وسیع‌تر و متفاوت‌تر موسیقی ایران، در سایه‌ی بهره‌مندی از تجربه‌ی پیشکسوتان و استعداد گشایشگر جوانان است. هدایت بهینه‌ی این جشنواره به سمت تحولات سازنده در ساختار و تنوعِ بخش‌های آن در دوره های اخیر و مشارکت دهی گسترده‌ی اهالی موسیقی در حوزه‌های برنامه‌ریزی و اجرا بر این موضع، مبتنی بوده است.
تلاش و همت تمامی فعالان در این جشنواره را قدر دانسته و توفیق همراهان این رویداد بزرگ را در قامت جشن‌های فاخر فجر انقلاب اسلامی، از درگاه خداوند متعال، خواستارم.
سید عباس صالحی / وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی»

منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه