ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۴ - ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تجربه‌ی متفاوتِ «تکرارِ نامنظمِ بی‌تو»

مهیار علیزاده و گروهش در رویداد «کجشنبه‌ها/ تهران» روی صحنه می‌روند

در پنجمین تجربه از مجموعه‌ رویدادهای چند رسانه‌ای «کجشنبه‌ها/ تهران» مهیار علیزاده همراه با گروهش روی صحنه خواهند. این تجربه که تکرار نامنظمِ بی‌تو نام دارد برای اولین بار پیش روی مخاطب قرار می‌گیرد؛ پروژه‌ای که با آنچه در کارنامه مهیار علیزاده وجود دارد بسیار متفاوت است.

مهیار علیزاده و گروهش در رویداد «کجشنبه‌ها/ تهران» روی صحنه می‌روندبه گزارش ریتم نو،مهیار علیزاده با نخستین آلبومش یعنی «حریق خزان» به موفقیتی و موقعیتی مهمی دست پیدا کرد. رویکردش به آهنگسازی را پس‌ازآن هم در آلبوم «دخت پری‌وار» و «در شعله رقصان»، تا حد زیادی حفظ کرد. اما در همکاری با مهران مدیری برای ساخت موسیقی تیتراژ دورهمی و قطعه باده تویی به سمت جز و مینیمال هم حرکت کرد. او آلبومی با صدای همایون شجریان و علیرضا قربانی در دست انتشار دارد و همچنین در آلبوم دیگری به همراه فردین خلعتبری با صدای محمد معتمدی همکاری داشته است. اما تجربه تکرار نامنظم بی‌تو با تمام آثار پیشین او متفاوت خواهد بود. در این اجرا دارا دارایی، سعید پیلتن، مهیار طهماسبی، پیمان حاتمی، ساناز ستوده، عماد عطارزاده، محمد حقیقی و مهگل صفدری، او را همراهی می‌کنند. همچنین دو یا چند اجراگر دیگر در این تجربه حضور خواهد داشت که هدیه‌ای به مخاطبان اجرا است.

مهیارعلیزاده در رابطه با این اجرا چنین نوشته است: «از کودکی شروع می‌شود تمامی اینی که منم و هر از چندگاهی به سمتی می‌رود که تجربه کند، فضاهای نو را. همیشه پس را برمی‌گزینم نه پیش. پس این بار هم پس. آینده و شاید مسیری جدید. می‌روم به سمتی که باید خیلی پیش از این می‌رفتم و تجربه می‌کنم چیزی را که سال‌هاست در سینه دارم؛ تکرارِ نامنظمِ بی‌تو.»

تجربه‌ی پنجم رویداد کجشنبه‌ها/ تهران به طراحی و کارگردانی هنری پیمان قدیمی و مدیریت سیامک قلی زاده روز دوم دی ماه ساعت 19:30 در مجموعه تئاتر شهرزاد اتفاق می‌افتد و علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.


منبع: ریتم نو
برچسب ها: مهیار علیزاده
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه