ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ - ۰۸ آذر ۱۳۹۶

رضا حسین پور انتظار را به تکرار رساند

رضا حسین پور نخستین آلبوم رسمی خود را که در سبک ملی و سنتی در سال گذشته منتشر کرده بود بازپخش کرد.

رضا حسین پور انتظار را به تکرار رساندبه گزارش ریتم نو، آلبوم انتظار، از 6 قطعه بنام‌های «انتظار»، «آواز دل»، «همزبون»، «گل من»، «خانه دوست کعبه» و «خزان آرزو» تشکیل‌شده است که «کوروش آقامجیدی»، «محمد حاج محمدی»، «بیژن ترقی» و «تورج نگهبان» این قطعات را سروده‌اند.

آهنگسازی و تنظیم اغلب این قطعات بر عهده‌ی «حسن میرزا خانی» بوده است. اما برخی از قطعات همچون دو قطعه‌ی «آواز دل» و «خزان آرزو» از زنده‌یادان «پرویز یاحقی» و «همایون خرم» و خانه دوست به آهنگسازی «هادی فیض آبادی» بوده و همچنین تنظیم قطعات با آقایان «پویان رمضانی» و «چاوش اسکندری خواه» بوده است. اما از نوازندگان این اثر می‌توان به چاوش اسکندری خواه، ساینا زمانیان (تار)، مهرداد نوبخت، علیرضا دریایی (کمانچه)، سیاوش عظیمی، امیر صفرپور (تنبک)، کاوه تسعیری (ویولن آلتو)، آتنا اشتیاقی (چلو)، حامد حبیب پور (دف و تنبک) و پگاه خیراندیش (کمانچه) اشاره نمود.

لازم به ذكر است که خواننده این آلبوم «رضا حسین پور» پس از فراگیری تئوری موسیقی ، يادگيري آواز را در مشهد در محضر استاد «رضا شاکری» آغاز نمود و پس‌ازآن از محضر اساتيد ديگري همچون مرحوم "فريدون پور رضا " در رشت و "مظفر شفیعی "و "حميدرضا نوربخش " در تهران بهره برد .

وي براي تكميل آموخته‌هایش به كارگاه آوازی استاد بزرگ آواز ايران " استاد شجريان " راه يافت و از راهنمایی‌های اين استاد بی‌بدیل استفاده كرد .

وی اولین اجرای زنده خود را در ویژه‌برنامه‌ای زنده در دانشگاه آزاد فردوسی مشهد تجربه کرد، همچنین این خواننده در اجراهای زيادي اعم از مناسبت‌های گوناگون شركت نموده كه آخرين آن‌ها مربوط به جشن بانك اقتصاد نوين در سالن هتل المپيك تهران و سالن همایش‌های سازمان صداوسيما است .

وي بنا به درخواست تهیه‌کنندگان ویژه‌برنامه تلویزیونی "دعوت" که در برج میلاد به اجرا درآمد دو قطعه «گل من» و «هم زبون» را به روی صحنه برد .

این آلبوم به دلیل استقبال مخاطبان به بازپخش رسید.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه