ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۳ - ۰۷ آذر ۱۳۹۶
هم‌زمان با آغاز فروش بلیت

جدول اجراهای دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی منتشر شد/برنامه کامل اجراها

جدول اجراهای صحنه‌ای و بخش پژوهش دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی، هم‌زمان با آغاز فروش بلیت اجراها اعلام شد.

جدول اجراهای دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی منتشر شد/برنامه کامل اجراهابه گزارش ریتم نو بنا بر اعلام روابط عمومی دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی، این جشنواره از 17 آذرماه 1396 در تالار رودکی آغاز به کار می‌کند و به دنبال آن هنرمندان در بخش‌های مختلف تا 24 آذرماه بر اساس جدول اعلام‌شده به اجرا می‌پردازند.

این جشنواره در قالب پنج شاخه تک‌نوازی، دو نوازی، سه نوازی، ساز و آواز و گروه نوازی برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش در دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی، مقوله پژوهش به‌عنوان موضوعی بنیادی موردتوجه قرارگرفته است. این بخش، عمدتاً بر پژوهش‌های دانشگاهی متمرکز است و بر آن است که بستری فراهم آورد تا برخی از این تحقیقات فرصت ارائه در خارج از محیط‌های آکادمیک نیز پیدا کنند
استاد داریوش طلایی، رضا پرویز زاده، بابک خضرائی و مریم قرسو (دبیر اجرایی) اعضای گروه پژوهش این دوره از جشنواره‌اند و نشست‌های پژوهشی در سه روز برگزار می‌شود. هر نشست شامل بخش رقابتی و نیز سخنرانی و میزگرد است. در روز اول (شنبه 18 آذرماه) فریده رضایی و سپنتا حامدی نژاد و امید انارکی به ارائه مطالب خود با محوریت مهدی قلی هدایت خواهند پرداخت و در بخش دوم استاد داریوش طلایی سخنرانی خواهد داشت. بخش رقابتی در روز دوم (دوشنبه 20 آذرماه) پویا نکویی درباره مکتب اصفهان و مجید سعیدی و سجاد تذهیبی نیز مطالبی با محوریت تجزیه‌وتحلیل موسیقی کلاسیک ایرانی (مبتنی بر ردیف دستگاهی) ارائه خواهند کرد. در بخش دوم نیز نشستی با موضوع «وضعیت کنونی آواز ایران» با حضور خانم معصومه مهر علی، و آقایان مظفر شفیعی و مهدی امامی برگزار می‌شود که ریاست این پانل با استاد داریوش طلایی است. محور بخش اول نشست روز سوم (چهارشنبه 22 آذرماه) نیز تجزیه‌وتحلیل موسیقی کلاسیک ایرانی است که احمد ایروانی، محمد انشایی و مهرداد میرزایی مطالب خود را ارائه خواهند کرد. بخش دوم نیز به سخنرانی استاد مجید کیانی اختصاص دارد.

گفتنی است فروش اینترنتی بلیت اجراهای حاضر در دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی از امروز سه‌شنبه 7 آذر ماه از ساعت 14 آغازشده و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت www.tiwall.com بلیت‌های موردنظر خود را تهیه کنند.

دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی با حمایت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی خانه موسیقی ایران، انجمن موسیقی ایران، موسسه فرهنگی ساز آواز و بنیاد فرهنگی هنری رودکی از 17 تا 24 آذرماه سال جاری در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

جدول اجراهای دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی منتشر شد/برنامه کامل اجراها
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه