ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۶۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - ۰۵ آذر ۱۳۹۶
کنسرت «آوای جزیره» به سرپرستی و آهنگسازی سهیل زمانیان در کیش برگزار شد

حامی و مجید مظفری هم‌صدا شدند

کنسرت «آوای جزیره» در حالی در سالن خلیج‌فارس مرکز همایش‌های جزیره کیش روی صحنه رفت که مجید مظفری به‌عنوان راوی در بخش‌هایی از این کنسرت به روی صحنه آمد و حمید حامی نیز خواننده مهمان این کنسرت بود.
حامی و مجید مظفری هم‌صدا شدندبه گزارش ریتم نو، کنسرت گروه «آوای جزیره» جمعه‌شب در جزیره کیش به آهنگسازی و سرپرستی سهیل زمانیان روی صحنه رفت و در ابتدای این کنسرت و درحالی‌که اعضای ارکستر روی صحنه حضور داشتند، سهیل زمانیان در لحظاتی که نور سالن کاملاً گرفته‌شده بود، رو به حاضرین گفت: «لطفاً چشم‌هایتان را ببندید و چهار ثانیه نفس عمیق بکشید و سپس به صندلی‌هایتان تکیه دهید و به این فکر کنید که همه اتفاقات جهان بر اساس خواسته‌های شما پیش می‌رود و همه‌چیز خوب است و قرار است حالتان خوب باشد.»
این آهنگساز در ادامه افزود: «این یک کنسرت معمولی نیست و برای آن پیام و نگاهی خاص تعریف‌شده است و امیدوارم از آن لذت ببرید.»
حامی و مجید مظفری هم‌صدا شدند
زمانیان پس‌ازاین صحبت‌ها روی صحنه آمد و پشت پیانو قرار گرفت و برنامه رسماً با نوای پیانوی این هنرمند آغاز شد و اعضای ارکستر که عمدتاً از نوازنده‌های بومی کیش بودند و برخی نوازنده‌‌های سرشناس ارکستر سمفونیک و ملی نیز به آن‌ها اضافه‌شده بودند، برنامه را آغاز کردند. 
اجرای آثاری که خود زمانیان عمدتاً آهنگسازی آن‌ها را انجام داده بود، رپرتوار این کنسرت را شامل می‌شدند و مجید مظفری (بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون) در بخش‌های مختلف این کنسرت روی صحنه حاضر می‌شد و اشعاری از سهراب سپهری و نغمه مستشار نظامی را دکلمه می‌کرد.
حمید حامی نیز خواننده مهمان این گروه بود که چند قطعه از آثاری که سهیل زمانیان آن‌ها را ساخته بود را روی صحنه اجرا کرد و مورد استقبال دوستداران موسیقی حاضر در سالن قرار گرفت. 
حامی و مجید مظفری هم‌صدا شدند
زمانیان در انتهای این کنسرت نیز رو به حاضرین گفت: این کنسرت با پیام القای انرژی مثبت به مخاطب موسیقی و تزریق امید و نشاط عمومی برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری شده بود و در تلاش بود زیبایی‌های جهان را در کنار احساسی بکر از یک موسیقی بانشاط را خلق کند و شنونده با یک حال خوب از سالن خارج شود.
وی همچنین از دست‌اندرکاران سازمان منطقه آزاد کیش نیز به جهت همیاری‌شان برای برگزار شدن این کنسرت شکر و تقدیر نمود.
گفتنی است جهت اجرای این کنسرت تدارک تمرینات متعددی در تهران و جزیره کیش در نظر گرفته‌شده بود و ترکیب نوازنده‌های این ارکستر، ترکیبی از نوازنده‌های سرشناس ارکسترهای قدیمی و به نام ایران و برخی نوازنده‌های جزیره کیش بود. 
سازمان منطقه آزاد کیش و برخی مؤسسات خصوصی حامی اصلی این برنامه بودند که در انتهای این کنسرت از سوی زمانیان از آن‌ها به جهت حمایت مادی و معنوی تقدیر شد. 


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه