ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۲ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۶
به سرپرستی پویان خلیلی و خوانندگی امیر اثنی عشری

کنسرت جاودانه‌های محمدرضا لطفی برگزار شد

گروه همنوازان «نیایش» به سرپرستی پویان خلیلی و خوانندگی امیر اثنی عشری آثار ماندگار استاد محمدرضا لطفی را به همت شرکت شیناتک (گروه هنری موزاوی) روی صحنه بردند.

کنسرت جاودانه‌های محمدرضا لطفی برگزار شدبه گزارش ریتم نو گروه همنوازان «نیایش» که پنج نفر از اعضای آن از شاگردان زنده‌یاد استاد محمدرضا لطفی بودند به سرپرستی پویان خلیلی به اجرای برخی از آثار این استاد بزرگ موسیقی پرداختند. پویان خلیلی، نوازندۀ تار و امیر اثنی عشری خوانندۀ گروه در کنار زنده‌یاد استاد محمدرضا لطفی در گروه بازسازی «شیدا» پیش‌ازاین در کنار استادشان فعالیت داشته‌اند. اجرای جاودانه‌های استاد محمدرضا لطفی باهدف حفظ و اشاعۀ آثار و مفاخر موسیقی اصیل ایرانی با همکاری گروه «نیایش» و نوازندگان گروه «سیاوشان» و حمایت شرکت شیناتک (گروه هنری موزاوی) روی صحنه رفت.

در بخش اول، گروه پیش‌درآمد علی‌اکبر خان شهنازی در شور را اجرا کرد. سپس سازوآوازی در دستگاه شور با همراهی تار پویان خلیلی اجرا شد و در ادامه تصنیف «تازه بهار» به اجرا درآمد. پس از اجرای این تصنیف‌سازوآواز دیگری با همراهی تار رضا ابراهیمی و نی علی فربدنیا اجرا شد و در خاتمه تصنیف معروف «ای عاشقان» با کلام سایه اجرا شد و گروه مورد تشویق حاضرین قرار گرفت.

پس از بیست دقیقه آنتراکت گروه «نیایش» روی صحنه آمد تا برخی دیگر از جاودانه‌های استادشان محمدرضا لطفی را برای علاقه‌مندان اجرا کنند.

در بخش دوم پیش‌درآمدی در آواز بیات ترک اجرا شد. پس از اجرای سازوآواز تصنیف «ای به مویت» با کلام سایه اجرا شد. تصنیف‌های دیگری که در ادامۀ این برنامه اجرا شدند عبارت بودند از «ای حریفان» و «به یاد عارف» و گروه با اجرای رنگ بیات ترک به برنامۀ خود پایان داد.

اعضای گروه نیایش در این اجرا عبارت بودند از: پویان خلیلی (سرپرست و نوازندۀ تار)، امیر اثنی عشری (خواننده)، رضا ابراهیمی (تار)، هومن جدیدی (کمانچه)، علی فربدنیا (نی)، اسماعیل رضایی (بم‌تار)، ناهید طلایی (تار)، سپهر حمزه‌لو (تمبک)، حجت فرجیان (عود).

این برنامه به همت شرکت شیناتک (گروه هنری موزاوی) جهت حمایت از آثار فاخر میراث فرهنگ مصوت موسیقی ایرانی برگزار شد. این شرکت با طراحی اپلیکشن موزاوی و ایجاد فضایی جهت نمایش فیلم‌ها و کنسرت‌های موسیقی ایرانی بانک اطلاعات کنسرت‌ها و کلیپ‌های موسیقی ایرانی در شاخه‌های مختلف را ایجاد کرده است.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه