ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۸ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۶

«ماه تابان» به یاد جلیل شهناز منتشر می‌شود

آلبوم «ماه تابان» به آهنگسازی علی خشتی نژاد، خوانندگی محمدسعید شاهری و تنظیم محمد وکیلی با دربرگیری قطعه‌ای از جلیل شهناز به یاد این هنرمند منتشر می‌شود.

«ماه تابان» به یاد جلیل شهناز منتشر می‌شودبه گزارش ریتم نو در این اثر که هفته آینده از طریق نشر جوان در بازار موسیقی منتشر می‌شود، تصانیفی بر اساس اشعاری از مولانا ، حسین منزوی و غلام عباس خشتی نژاد در دستگاه همایون، نوا ، بیات اصفهان و بیات ترک به چشم می‌خورد.

علی خشتی نژاد آهنگساز این اثر درباره شکل‌گیری آلبوم «ماه تابان» گفت: اولین جرقه‌های این کار در همکاری با موسسه سروش مولانا زده شد به‌طوری‌که سه تصنیف بر اساس اشعار مولانا ساختم و به همراه محمد سعید شاهری در مراسم سالروز حضرت مولانا اجرا کردیم به دنبال آن تصانیف دیگر این اثر بر روی اشعاری از حسین منزوی و پدرم ساختم و درنهایت با چندین تک‌نوازی در قالب یک آلبوم با عنوان«ماه تابان» به خوانندگی آقای شاهری شکل گرفت.

وی ادامه داد: یکی از قطعات این آلبوم بر اساس پیش درآمدی از استاد جلیل شهناز و با تقدیم به ایشان ساخته‌شده که تصمیم گرفتیم اثرمان را به یاد ایشان در بازار موسیقی منتشر کنیم.

این آهنگساز در خاتمه با اشاره به ساز بندی این آلبوم افزود: در این اثر سعی کردیم در کنار توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت سازهای ایرانی به ساختار ارکستر گلها نیز توجه ای داشته باشیم به‌طوری‌که چهارتا از تصانیف «ماه تابان» ساختار ارکستر گلها رادارند و دو تصنیف نیز با نگرش ارکستر سازهای ایرانی و با استفاده از ساز بندی شبیه به ارکستر عارف، شیدا دستان ساخته‌شده‌اند.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه