ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۳ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۶

کنسرت گروه هیرون با موسیقی بوشهر برگزار شد

نخستین کنسرت مستقل گروه بوشهری هیرون شامگاه 19 شهریور در برج آزادی روی صحنه رفت.

کنسرت گروه هیرون با موسیقی بوشهر برگزار شدبه گزارش ریتم نو گروه موسیقی بوشهری هیرون با یک اجرای پرشور و سرشار از ریتم و انرژی نخستین اجرای رسمی خود را در تهران و در برج آزادی روی صحنه برد تا دوستداران موسیقی و حاضران در سالن لحظات شادی را با موسیقی جنوب و بوشهر سپری کنند.

درحالی‌که پرده استیج هنوز کنار کشیده نشده بود، اعضای گروه شروع به نواختن و هلهله کردند و به‌مرور با باز شدن پرده‌ها این شور و شوق بیشتر و بیشتر شد تا با همراهی حاضرین در سالن، ابتدای اجرای این گروه بوشهر شور و حال خاصی را به خود ببیند.

نوذر سعادت پور در ابتدای این کنسرت رو به حاضرین گفت: «موسیقی بوشهر همواره و در دوره‌های گوناگون به‌خوبی توانسته بخش‌هایی از موسیقی جنوب کشور را به جامعه ایرانی و جهان معرفی کند و همین نگاه فرهنگی باعث شده بار دیگر شاهد جان گرفتن موسیقی جنوب در اقصی نقاط کشور باشیم.»

نوازنده نی‌انبان گروه «هیرون» افزود: «بخشی از وظیفه ما حفظ و نگهداری آئین‌های قدیمی و کهن نواحی مختلف در کشور است و امید داریم که بتوانیم با همین اجراها گوش مخاطب را با این نغمه‌های تاریخی و آواهای ماندگار آشنا کنیم و این رویه قطعاً برایمان سخت است ولی انرژی و شوری که از شما می‌بینیم ما را به ادامه این روند امیدوارتر خواهد کرد.»

در بخش‌های گوناگون این برنامه شاهد هنرنمایی و انجام حرکات آئینی از سوی هنرمندی روی صحنه بودیم که با استقبال فراوان دوستداران موسیقی روبه‌رو شد و همین استقبال باعث شد سعادت پور درباره این حرکات توضیح دهد: «موسیقی بوشهر و جنوب همیشه با حرکات آئینی و کهن تلفیق‌شده و اطلاق واژه رقص به این حرکات از غلط‌های تاریخی است. این حرکات بخشی از آداب‌ورسوم و آئین‌های محلی بوشهر است که همیشه با موسیقی آن خطه بوده و هست و نفس کشیده. هرگز نباید از آن‌ها تعبیر به رقص شود.»

خیام خوانی، جنگ نامه خوانی، حنابندان، عروسی، کار روی دریا، عاشقانه‌های جنوبی، شروه خوانی، بیت خوانی و... از دیگر بخش‌های این کنسرت در برج آزادی بودند.

نوذر سعادت پور (ني‌انبان و سرپرست گروه)، وزان و تِینو (خواننده)، نيما تنگسيري (ضرب تمپو)، مهدي احمدي (تمپو كونگا)، محمود بردك نيا (دُم دُم)، فرشيد چهره آزاد (دمام)، فرشاد چهره آزاد (ادوات افكتي)، سعيد ساحلي را (كاخُن و دمام)، حسين كاوه خو (عود) و شيلا زمان پور، هانيه شهمرادي، مريم برزگر (كرال) اعضای گروه هیرون را تشکیل می‌دادند.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه