ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۳ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۶
بر اساس ساخته‌های کامیار فانیان برگزار می‌شود

کنسرت گروه «کُهن» در «اصفهان» و «نوا»

گروه موسیقی «کُهن» به سرپرستی و آهنگسازی کامیار فانیان اواخر هفته جاری در اصفهان روی صحنه می‌رود.

کنسرت گروه «کُهن» در «اصفهان» و «نوا»به گزارش ریتم نو کنسرت گروه کهن به سرپرستی و آهنگسازی کامیار فانیان و خوانندگی پارسا حسندخت 24 شهریور 1396 در تالار سوره حوزه هنری اصفهان برگزار می‌شود.

گروه کهن در این کنسرت به اجرای قطعه‌هایی از موسیقی ایرانی می‌پردازد.

کامیار فانیان دراین‌باره می‌گوید: کنسرت پیش رو با پیش‌درآمدی در بیات اصفهان شروع می‌کنیم. سپس تصنیف «آتش عشق» را در ریتم پنج‌تایی و پس‌ازآن «‌خاموشی نزدیک» را در ریتم هشت‌تایی اجرا می‌کنیم. در ادامه به «عشاق» می‌رویم و در آنجا تصنیف «لذت جان ما» اجرا می‌شود. سپس به دستگاه «نوا» می‌رویم و تصنیف «هجرانی» را می‌خوانیم و درنهایت هم با بازگشت به «بیات اصفهان» تصنیف «سمن بویان» را اجرا می‌کنیم.

فانیان با اشاره به حضور خواننده در گروه کهن تأکید کرد: پارسا حسندخت چند سال پیش هم با گروه ما همکاری می‌کرد. به نظرم خواننده مانند یک ساز که گستره‌ی صوتی و قابلیتی دارد، می‌تواند در کنار گروه حضورداشته باشد. درعین‌حال هر خواننده‌ای دارای گستره‌ی صوتی و قابلیتی خاص است. پس موزیسین می‌تواند با انتخاب هر خواننده‌ای رنگ‌آمیزی و اثربخشی کارش را در شرایط متفاوت به‌صورتی متفاوت ارائه کند.

در کنسرت گروه کهن تمام آثاری که اجرا می‌شود از ساخته‌های کامیار فانیان است. «آتش عشق» با شعری از سعدی، «خاموشی نزدیک» با شعری از شفیعی کدکنی، «لذت جان ما» با شعری از شاه نعمت‌الله ولی، «هجران» با شعری از عباس کی قبادی و «سمن بویان» با شعری از حافظ، قطعه‌هایی هستند که در کنسرت گروه «کُهن» اجرا می‌شوند.

این اجرا به‌صورت تصویری ضبط و پس از اخذ مجوزهای لازم در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

پارسا حسندخت با خواندن آواز،‌ جاوید ابراهیم پور با نوازندگیِ نی و سجاد منصوری با نواختنِ تنبک، هنرمندانی هستند که در کنار کامیار فانیان حضور خواهند داشت.

کنسرت گروه کهن 24 شهریور 1396، از ساعت 21:00 در تالار سوره حوزه هنری اصفهان برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای تهیه بلیت‌های این کنسرت می‌توانند با شماره‌های 03132240115 – 09133276728 تماس بگیرند.منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه