ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۷ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۶

شب جادویی شاه کمان

کنسرت کیهان کلهر و رامبرانت تریو در استقبال گرم تماشاگران در تالار وزارت کشور برگزار شد که در آن چهره‌هایی از سینما و موسیقی حضور داشتند.

شب جادویی شاه کماندر ابتدای این کنسرت کیهان کلهر به معرفی رامبرانت تریو (رامبرانت فریش (پیانو)، تونی اورواتر (کنترباس) و وینسنت پلژر (سازهای کوبه‌ای)) پرداخت و گفت: رامبرانت تریو یکی از معروف‌ترین و معتبرترین گروه‌های موسیقی جز در اروپاست که توانسته‌اند تورهای کنسرتی موفقی را در کشورهای مختلف برگزار کنند و ما سال‌هاست که باهم همکاری می‌کنیم. تونی اورواتر که ساز او ویولونه است و از سازهای قدیمی ایتالیا مربوط به قرن 16 است، این ساز 6 سیم و پرده‌بندی دارد و او امشب آن را برای ما خواهد نواخت.

تمامی قطعات این کنسرت بر پایه بداهه‌نوازی بودند و از سه ملودی پیش‌ساخته شده در طول برنامه استفاده شد که اولی چارپاره از ردیف موسیقی ایرانی گرفته‌شده و دو قطعه ارمنی که در طول برنامه ملودی‌های محوری آن بودند. کیهان کلهر که در این کنسرت در وسط صحنه نشسته بود با کمانچه و شاه کمان هنرنمایی کرد و در پایان بعد از اتمام رپرتوار و در پاسخ به تشویق‌های تماشاگران آن‌ها را به اجرای یک قطعه لالایی کردی با آواز و سازش میهمان کرد و این پایان اولین اجرای مشترک کلهر و رامبرانت در تهران بود.

همچنین در بروشور برنامه، تصویری از پیوستن کلهر به کمپین حمایت از یوز ایرانی با هشتگ #یوزتاابد آمده بود، که روی صندلی‌ها قرار داشت.

بعد از کنسرت تهران؛ کلهر و رامبرانت تریو که به‌تازگی باهم در کشورهای مختلف اروپا ازجمله هلند، آلمان و بلژیک به صحنه رفته بودند در روز 29 سپتامبر در سالن باربیکن سنتر لندن که یکی از معتبرترین سالن‌های کنسرت جهان محسوب می‌شود به اجرای قطعات خواهند پرداخت. همچنین به‌زودی آلبوم همکاری مشترک کلهر و این گروه جز هلندی توسط "ساز و آواز" در ایران منتشر خواهد شد.

در اولین شب کنسرت کیهان کلهر و رامبرانت تریو در تالار وزارت کشور محمود دولت‌آبادی، فاطمه معتمدآریا، ستار اورکی، رویا تیموریان و مسعود رایگان، رضا درمیشیان علی قمصری، مسعود شعاری، احسان کرمی، بیاض امیرعطایی و نوید افقه ازجمله حاضرین در سالن بودند.

این کنسرت در 14، 15 و16 شهریورماه به همت رویال هنر پارس به تهیه‌کنندگی "مجید عبدی" برگزار شد.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه