ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۶۳۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۸ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۶

«کیمیا» با تصویری از موسیقی دهه شصت

آلبوم «کیمیا» با صدای مهدی جزینی و با تصویری از موسیقی پاپ راک دهه شصت منتشر شد.

«کیمیا» با تصویری از موسیقی دهه شصتبه گزارش ریتم نو این خواننده موسیقی پاپ پس از سال‌ها دوری از کشور با خواندن تیتراژ ابتدا و انتهای برنامه "رد پای تو" که از ماه‌ها پیش از شبکه دو سیما پخش می‌شد؛ به عرصه موسیقی مجاز کشور وارد شد و مورد استقبال قرار گرفت. این تیتراژ در آلبوم کیمیا نیز قرار دارد.

مهدی جزینی هدفش از انتشار آلبوم "کیمیا" را درواقع تلاشی برای به تصویر کشیدن موسیقی گمشده دهه شصت که به خاطر آسیب‌های ناشی از جنگ کمرنگ شده بود؛ عنوان کرد. همچنین وی خاطرنشان کرد که در آلبوم‌های بعدی‌اش موسیقی امروز نیز به تصویر کشیده خواهد شد.

وی درباره این آلبوم ادامه داد: امید است با انتشار "کیمیا" برای نوجوانانی که دوست دارند دستی بر پیشرفت موسیقی این مرزوبوم داشته باشند؛ راه هموارتری برای درک موسیقی همه دهه‌های گذشته ایجاد گردد و تصمیم بهتری برای انتخاب شعر و نوع موسیقی انتخابی‌شان اتخاذ گردد به‌گونه‌ای که ماندگاری اثر بار دیگر در تاریخ فرهنگی کشور عزیزمان باب شود و اصالت دنباله‌دار فرهنگ هزاران ساله ایران بزرگ با نگرش طولی دقیق بر موسیقی دهه‌های قبل، حفظ گردد.

شایان به ذکر است این آلبوم به همت شرکت نت هشتم و در 12 قطعه منتشر می‌شود؛ که 7 قطعه آن با کلام و 5 قطعه به‌صورت بی‌کلام قرار داده‌شده است.

گفتنی است؛ مهدی جزینی، بهزاد پورآزادی و محمد بکرانی ترانه‌های این آلبوم را سروده‌اند و ملودی‌ و تنظیم قطعات آلبوم توسط مهدی جزینی‌‌‌، کاوه پور کهنوجی و زهرا تنوری ساخته‌شده؛ همچنین ضبط کلیه قطعات آلبوم در استودیو ارمغان پدیده انجام‌شده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه