ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۶
19 شهریور در سالن برج آزادی برگزار می‌شود

نوای موسیقی بوشهر این بار با گروه هیرون در تهران

گروه موسیقی «هیرون» با اجرای موسیقی بوشهر و جنوبی در تهران روی صحنه می‌رود.

نوای موسیقی بوشهر این بار با گروه هیرون در تهرانبه گزارش ریتم نو کنسرت موسیقی گروه بوشهری «هیرون» در تاریخ 19 شهریور در برج آزادی روی صحنه می‌رود تا نوای موسیقی بوشهر این بار از سوی گروهی جوان و پرانرژِی در قلب پایتخت به صدا درآید.

گروه هیرون که باهدف ترويج و اشاعه فرهنگ غني موسیقی بوشهر در تهران به اجرای برنامه خواهد پرداخت، قصد دارد در این برنامه بخش‌هایی از آئین‌های بومی این خطه از کشور ازجمله: خیام خوانی، جنگ نامه خوانی، حنابندان، عروسی، کار روی دریا، عاشقانه‌های جنوبی، شروه خوانی، بیت خوانی و ... را روی صحنه ببرد.

گروه هیرون فعالیت خود را از سال 1384 به سرپرستی نوذر سعادت پور آغاز نموده و در این سال‌ها به‌صورت حرفه‌ای به فعالیت خود ادامه داده و توانسته در فستیوال‌های گوناگون و مهمی در سراسر دنیا و جشنواره‌های مهم کشوری شرکت و عناوین مختلف و مهمی را کسب نماید. گروه هیرون علاوه بر اجرا و معرفی فرهنگ و آداب مردم جنوب به نوآوری بر پایه سنت و نگارش مقالات تحلیلی در حوزه موسیقی به‌ویژه موسیقی فولکلور پرداخته است. اعضای گروه هیرون در طول سالیان فعالیت خود موفق به کسب مقام‌های برتر در بخش تک‌نوازی و گروهی از جشنواره‌های موسیقی معتبر داخلی نظیر جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، جشنواره موسیقی نواحی ایران، جشنواره موسیقی دفاع مقدس، جشنواره تولیدات صداوسیمای جمهوری اسلامی، جشنواره موسیقی دانشجویی و جشنواره شهدای ارتش شده‌اند.

از دیگر افتخارات این گروه می‌توان به کسب مقام تک‌نوازی برتر و دریافت دیپلم افتخار در ساز نی‌انبان توسط نوذر سعادت پور در جشنواره‌های کشوری شهدای ارتش و دفاع مقدس در دو دوره مختلف و همچنین حضور خواننده خود در یازده دوره جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر یعنی از اولین دوره تا یازدهمین دوره و کسب دو مقام برتر خوانندگی در این جشنواره توسط استاد غلامرضا وزان اشاره نمود.

نوذر سعادت پور (ني‌انبان و سرپرست گروه)، وزان و تِینو (خواننده)، نيما تنگسيري (ضرب تمپو)، مهدي احمدي (تمپو كونگا)، محمود بردك نيا (دُم دُم)، فرشيد چهره آزاد (دمام)، فرشاد چهره آزاد (ادوات افكتي)، سعيد ساحلي را (كاخُن و دمام)، حسين كاوه خو (عود) و شيلا زمان پور، هانيه شهمرادي، مريم برزگر (كرال) اعضای گروه هیرون را تشکیل می‌دهند.

این کنسرت به تهیه‌کنندگی امیرعباس دهباشی و همت شرکت بین‌المللی کارمان در تهران روی صحنه خواهد رفت و بلیت‌فروشی این برنامه نیز از طریق سایت «ایران کنسرت» آغازشده است.


منبع: ریتم نو
برچسب ها: گروه هیرون کنسرت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه