ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۶۲۸۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۵ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۶
در کنسرت 9 و 10 شهریور در تالار وحدت

نخستین رونمایی از ملودیکای ایرانی توسط سامان احتشامی

نوازنده و موزیسین حوزه کلاسیک کشور از اجرایی برنامه‌ریزی‌شده در کنسرت گروه خنیا در تهران و رونمایی از ملودیکای ایرانی خبر داد.

نخستین رونمایی از ملودیکای ایرانی توسط سامان احتشامیسامان احتشامی که قرار است در تاریخ 9 و 10 شهریور در تالار وحدت با همراهی گروه «خنیا» به اجرای برنامه بپردازد، درباره این کنسرت به ریتم نو گفت: «برای اولین بار ملودیکای ایرانی را در تاریخ 9 و 10 شهریورماه روی صحنه تالار وحدت اجرا و رونمایی خواهم کرد.»

احتشامی افزود: «40 سال پیش در تمام اسباب‌بازی‌فروشی‌های ایران ساز ملودیکا به‌عنوان اسباب‌بازی به فروش می‌رفت و کم‌کم به دست فراموشی سپرده‌شده بود. به علت اینکه دمیدن در این ساز سخت بود و همه برای فرزندانشان خریداری کردند ولی اتفاق لازمه برای ساز ملودیکا نیفتاد. در سال 89 من برای اولین بار روی صحنه تالار وحدت در کنسرت گروه شرقی ملودیکا نواختم و خیلی‌ها به من خرده گرفتند که این ساز برای بچه‌ها است و چرا می‌خواهی آن را به دست بگیری. من با جرات ساز ملودیکا را در تالار وحدت به دست گرفتم و قطعاتی را اجرا کردم که موجب شعف و شادمانی حضار شد.»

این هنرمند افزود: « توسط علیرضا عبدی پیشنهادی به من مطرح شد که ایشان گفتند می‌توانم ملودیکا را برای تو کوک کنم و فواصل ایرانی را با ساز ملودیکا برای تو تولید کنم. ایشان ساز ملودیکا را برای من کوک ایرانی کردند و من در کنسرت گروه خنیا به سرپرستی خانم پری ملکی ساز ملودیکای ایرانی خواهم نواخت.»

کنسرت همخوانی و هم‌نوازی گروه خنیا با عنوان "ماه نو" با حضور سامان احتشامی در روزهای 9 و 10 شهریورماه امسال در تالار وحدت تهران ساعت 21.30 اجرا می‌شود و مخاطبان می‌توانند بلیت‌های آن را از سایت ایران کنسرت تهیه نمایند.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه