ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۶۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۶

بل کانتو ۱۴ شهریور در تالار وحدت به روی صحنه می‌رود

ارکستر و کر بزرگ بل کانتو به رهبری نیما پناهی ها با چیدمانی متفاوت از نوازندگان و خوانندگان به روی صحنه می‌رود.

بل کانتو ۱۴ شهریور در تالار وحدت به روی صحنه می‌رودبه گزارش ریتم نو نیما پناهی ها رهبر ارکستر بل کانتو از اجرای آثاری متفاوت از اپراهای ایتالیایی خبر داد و همچنین به چیدمانی جدید و متفاوت از نوازندگان و خوانندگان بل کانتو در اجرای ۱۴ شهریور اشاره داشت.

رهبر اپرای بل کانتو در خصوص انتخاب رپرتوار جدید گفت: در این سال‌ها آثار بسیاری از اپراهای ایتالیایی، توسط ارکستر بل کانتو بر روی صحنه اجراشده‌اند که در میان آن‌ها آثار آهنگساز برجسته، جوزپه وردی سهم بیشتری داشته‌اند. اپراهایی چون نابوکو، لا تراویاتا، دون کارلو، ارنانی و ریگولتو، در اجراهای قبلی بل کانتو، بسیار تأثیرگذار و خاطره ساز شدند و از سوی مردم با استقبال زیادی مواجه شدند.

وی در ادامه افزود: در اجرای ۱۴ شهریور، دو اپرای دیگر از جوزپه وردی موردتوجه بیشتری قرارگرفته‌اند که هر دو در شمار برجسته‌ترین شاهکارهای تاریخ اپرا هستند. یکی اپرای مکبث برگرفته از تراژدی مکبث اثر ویلیام شکسپیر و دیگری اپرای نیروی سرنوشت (لا فورتسا دل دستینو) که هردوی آن‌ها ساخته جوزپه وردی بر روی لیبرتوی (اپرانامه) فرانچسکو ماریا پیاوه است.

نیما پناهی ها در ادامه از تفاوت چیدمان نوازندگان در اجرای ۱۴ شهریور خبر داد که مهم‌ترین آن حضور سازهای بادی چوبی ازجمله فلوت و ابوا در ترکیب ارکستر بل کانتو است.

رهبر بل کانتو، همچنین از همکاری بهنام ابوالقاسم، نوازنده برجسته پیانو ابراز خرسندی کرد و حضور نوازندگان مطرح و باسابقه ارکستر را نویدبخش اجراهای موفق این گروه دانست.

وی در ادامه از همکاری با امین عطایی (کنسرت مایستر و نوازنده ویولن) شقایق صادقیان ( نوازنده فلوت) نازنین احمدزاده ( نوازنده ابوا) نوید شعبان زاده ( نوازنده ویولن) کاوه تسعیری (نوازنده ویولا) بهرنگ معتمدی ( نوازنده ویولن‌سل) و هادی اسماعیلی (نوازنده کنترباس) در ترکیب نوازندگان ارکستر بل کانتو خبر داد.

پناهی ها در خصوص نحوه انتخاب خوانندگان آواز زیبا در این کنسرت بیان کرد: انتخاب خوانندگان در کر بل کانتو با دقت زیادی انجام می‌گیرد. رپرتوار بل کانتو بسیار دشوار است، همچنین اجرای خوانندگان بر روی تکست ایتالیایی، آن‌هم با رعایت دقیق اصول اجرا و نیز تسلط کامل در ارائه دقیق ریتم و فرکانس نت‌ها، مستلزم داشتن تسلط بر سلفژ و نیز تلاش بی‌وقفه خوانندگان این تیم است.

وی خاطرنشان کرد: خواندن کر در بل کانتو از احترام و جایگاه بالایی برخوردار است. بل کانتو موردعلاقه و محبوب خوانندگان است به‌طوری‌که خوانندگان مطرح و باسابقه اپرا و آواز کلاسیک، در آن به اجرای کر می‌پردازند. خواندن کر در بل کانتو از احترام و جایگاه بالایی برخوردار است.

نیما پناهی ها در پایان از همکاری با یکایک دوستان در تیم محبوبش ابراز افتخار و قدردانی کرد و همچنین از حمایت صمیمانه همراهان همیشگی بل کانتو کمال تشکر و سپاسگزاری را ابراز داشت.

بهنام ابوالقاسم (پیانیست) و امین عطایی (کنسرت مایستر) در ارکستر و کُر بزرگ بل کانتو با رهبری نیما پناهی ها حضور دارند و شقایق صادقیان (فلوت)، نازنین احمد زاده (بوا)، امین عطایی (ویولن)، نوید شعبان زاده (ویولن)، کاوه تسعیری (ویولا)، بهرنگ معتمدی (ویولن‌سل)، هادی اسماعیلی (کنترباس) و خوانندگان آواز زیبا در کر بزرگ بل کانتو این ارکستر را همراهی خواهند کرد.

کنسرت اپرا و کر بزرگ بل کانتو14 شهریورماه سال جاری ساعت 21:30 در تالار وحدت روی صحنه می‌رود و علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سامانه ایران کنسرت به نشانی www.iranconcert.com مراجعه نمایند.

در ادامه می‌توانید تیزر رسمی این کنسرت را ببینید.

منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه