ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۹ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

اثر مشترک «مصباح قمصری» و «میلاد درخشانی» منتشر می‌شود

آلبوم موسیقی «نقطه پرگار»، حاصل همکاری «مصباح قمصری» و «میلاد درخشانی»، رونمایی و منتشر می‌شود.
اثر مشترک «مصباح قمصری» و «میلاد درخشانی» منتشر می‌شود
به گزارش ریتم نو رونمایی آلبوم «نقطه پرگار»، در تاریخ ۹ تیرماه سال جاری، در «شهر کتاب ابن‌سینا» برگزار می‌گردد که این دورهمایی با حضور هنرمندان، اصحاب رسانه و علاقه‌مندان موسیقی صورت خواهد گرفت.
«مصباح قمصری» و «میلاد درخشانی»، هردو آهنگسازانی هستند که پیش‌ازاین تقریباً تمام سازهای آثارشان را، خودشان می‌نواختند. اما این بار در آلبوم «نقطه پرگار» به هم‌نوازی در فضایی پرداخته‌اند که به گفتهٔ قمصری، موسیقی آینده ایران است. در این اثر درخشانی به آهنگسازی و نوازندگی تار پرداخته و قمصری قطعات را برای «بمکمان» و سازهای کوبه‌ای تنظیم و اجرا نموده است.
قمصری در بروشور این اثر یادداشتی با این مضمون ارائه کرده است که: «تنها اثر هنری من، منم. خود را از تو خلق کرده‌ام. من خالق و مخلوق خویشم و این نه کفر است، چراکه عمل ناب تو، آینهٔ خداییست و خلقت، عمل نابِ عاری از عکس العمل. دم، عمل است و بازدم عکس العمل. با هر نفس از نو متولد می‌شوم و خود را می‌میرانم و اینست عیش جاودان من.»
درخشانی نیز یادداشت خود را بدین شکل ثبت کرده است که: «نوشتن پیرامون «نقطه پرگار» بس دشوار است. نمی‌توانم ساعت‌ها و لحظات ساخت این مجموعه را با کلمات بازگو کنم؛ لحظاتی که هر زخمهٔ آن عیشی جاودان بود و هنوز این را با شنیدنش در خود احساس می‌کنم. اما همگان را نمی‌توان با هر اثر، همسو دانست. زیرا عقایدی در پس آن جاری است که در چشم کسانی که در جستجوی آن نیستند، نخواهد آمد و به‌راستی لازمه درک واقعی هر اثر هنری، حضور تمام و کمال انسان در آن اثر می‌باشد.»
گفتنى ست ساز «بمکمان» از ابداعات خود قمصری ست و بسیاری وی را مبدع تفکر باس نوازی در موسیقی سنتی ایران می‌دانند. همچنین ازجمله آثار درخشانی می‌توان به «اشارات نظر» اشاره کرد که تا امروز با استقبال بسیار خوبی مواجه شده بود.
شایان‌ذکر است که آلبوم «نقطه پرگار»، اثر مشترک «مصباح قمصری» و «میلاد درخشانی»، ساعت ۱۵:۳۰ تاریخ نهم تیرماه ۱۳۹۶، در «شهر کتاب ابن‌سینا» رونمایی خواهد شد.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه