ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۵۷۵۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۶
نامه رهبر ارکستر سمفونیک تهران به وزیر ارشاد و ریاست جمهوری

شهرداد روحانی: امیدوارم شرایط ابقای علی‌اکبر صفی پور در بنیاد رودکی مهیا شود

رهبر ارکستر سمفونیک تهران در واکنش به انتشار خبر استعفای مدیرعامل بنیاد رودکی در نامه‌ای به وزیر ارشاد و ریاست جمهوری، خواستار ابقای علی‌اکبر صفی پور در سمت مدیرعاملی بنیاد رودکی شد.
شهرداد روحانی: امیدوارم شرایط ابقای آقای صفی پور در بنیاد رودکی مهیا شود
به گزارش ریتم نو شهرداد روحانی در بخشی از این نامه درباره شروع مجدد دوران فعالیت ارکستر سمفونیک تهران با روی کار آمدن علی‌اکبر صفی پور در بنیاد رودکی، نوشته: 
«فعاليت من به‌عنوان مدير هنرى و رهبر اركستر سمفونى تهران تقریباً هم‌زمان شد با شروع مديريت جناب آقاى صفى پور در مقام مدیرعامل بنياد رودكى كه اركستر سمفونى تهران زیرمجموعه اين بنياد هست . جا دارد كه  اشاره‌کنم ما براى بهبود شرايط نوازندگان جلسات متعدد و طولانى با ايشان داشتيم حتى در ساعات غير ادارى و ديروقت. در اين جلسات دنبال راهكارهايي بوديم از جمله بالا بردن سطح كيفى،  حقوق و بيمه نوازندگان.  براى كمك به بالا بردن سطح كيفى نوازندگان در  سال ٩٥ با دعوت از اساتيدى از كشور ايتاليا ماستر كلاس‌هايي تشكيل شد براى سازهاى بادى چوبى و همينطور ساز ويلن البته برنامه ريزى شده كه اين ماستر كلاسها ادامه  داشته باشد و اساتيد ديگرى هم براى سازهاى بادى برنجى و سازهاى ضربى دعوت شدند كه امسال به ايران خواهند آمد. از اقدامات ديگر كه در سال گذشته با همت بنياد رودكى و شخص آقاى صفى پور اتفاق افتاد فرستادن چندين نوازنده اركستر سمفونى به خارج از ايران براى همكارى با اركستر سمفونى‌هاى اروپايي و آسيایي بود از جمله همكارى چندين نوازنده اركستر سمفونى تهران با نوازندگان اركستر سمفونى جوانان اروپا در ايتاليا و همينطور همكارى چند نوازنده با اركستر چين. در ضمن سال گذشته ارکستر سمفونى فستیوال پوچينى از كشور ايتاليا برنامه مشتركى با اركستر سمفونیک تهران  در تالار وحدت اجرا كرد كه با استقبال خوب مردم و جرايد و تلويزيون ايتاليا مواجه شد بطوريكه مديران فستيوال از اركستر سمفونى تهران براى اجراى برنامه در شهر هاى مختلف ايتاليا دعوت كردند.»
شهرداد روحانی افزوده: «اتفاق جالب ديگرى كه به همت آقاى صفى‌پور افتاد اين بود كه اركستر سمفونى تهران براى اولين بار به مناطق دور افتاده كشور رفت و براى هموطنان برنامه اجرا كرد. اينبار ما به جنوب كشور سفر كرديم از جمله عسلويه، منطقه آزاد اروند رود، بوشهر و اهواز( در منطقه آزاد اروند رود نزديك به ٤٠٠٠ نفر به ديدن برنامه آمده بودند). البته برنامه ريزي‌هايي شده بود كه اين اجرا ها در ديگر مناطق دور افتاده كشور نيز ادامه داشته باشد. در خاتمه مطمئن هستم كه درايت و حمايت شخص آقاى صفى‌پور به پيشرفت و روند رو به رشد اركستر سمفونى تهران  بسيار مؤثر و مفيد بوده و اميدوارم كه ايشان را مانند سابق در كنار اركستر سمفونى تهران داشته باشيم و شرایط ابقای آقای صفی پور در بنیاد رودکی مهیا شود.»
گفتنی است در روزهای گذشته علی‌اکبر صفی پور به دلیل آنچه «اتمام زمان مجاز مأموریت از کتابخانه ملی» خوانده، استعفای خود را به وزیر ارشاد تقدیم کرده است.

عکس خبر از امین رجبی


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه