ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۳ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۶

نسخه دیجیتال آلبوم «جام تهی» با صدای «محمدرضا شجریان» منتشر شد

آلبوم موسیقی ایرانی «جام تهی» با صدای «محمدرضا شجریان» و تنظیم «فریدون شهبازیان»، به‌صورت دیجیتال و قانونی، منتشر و در دسترس مخاطبان و موسیقی دوستان قرار گرفت.
نسخه دیجیتال آلبوم «جام تهی» با صدای «محمدرضا شجریان» منتشر شد
به گزارش ریتم نو اثر جاودانه «جام تهی»، با صدای «محمدرضا شجریان» و تنظیم «فریدون شهبازیان» که پیش‌تر، نسخه فیزیکی آن توسط نشر «آوا خورشید» روانه بازار موسیقی شده بود، این بار به‌صورت دیجیتال و قانونی از سوی «ریتمو» منتشر شد.
این آلبوم در سال ۱۳۸۳، توسط مؤسسه‌های فرهنگی و هنری «آوای خورشید» و «راویان هنر شرق» منتشر شد. البته این مجموعه سال‌ها پیش از آن، در اوایل دههٔ ۵۰، ساخته و تنظیم‌شده بود و از برنامهٔ گل‌های تازه با شمارهٔ ۷۷ از رادیوپخش شده بود و بانام «پر کن پیاله را» شناخته می‌شد. این مجموعه موسیقایی مشتمل بر 4 بخش یعنی سه قطعه در ماهور و یکی در آواز دشتی است. قطعات آن بر مبنای ملودی‌های قدیمی نوشته‌شده‌اند؛ و این ملودی‌ها در آن زمان یعنی سال‌های آخر دههٔ ۱۳۴۰ و اوایل ۱۳۵۰ با اجراهای فراوان و کم کیفیت در اختیار مخاطبان قرار می‌گرفته، اما همچنان در بین مردم طرفدار داشته‌اند. تنظیم فریدون شهبازیان در آن سال‌ها بسیار نوآورانه بود و پس‌ازآن محل تقلید و الگوبرداری تنظیم‌کنندگان دیگر شد.
شایان‌ذکر است، ازآنجاکه نسخه فیزیکی آلبوم «جام تهی» و آلبوم‌های قدیمی دیگری ازاین‌دست، این روزها به‌سختی در بازار قابل‌دسترسی و تهیه هستند، لذا سایت «ریتمو ritmo.ir»، دانلود و خریداری آن را برای مخاطبان امکان‌پذیر کرده و علاقه‌مندان می‌توانند ضمن دانلود این اثر به راحت‌ترین شکل ممکن، این مجموعه را باکیفیتی بالا در اختیار داشته باشند و همچنین این امر می‌تواند اقدامی ارزشمند در جهت حمایت از هنرمندان و خالقان آثار هنری ازجمله مجموعه‌های موسیقایی به شمار آید.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه