ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۹ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۶

دومین جایزه موسیقی جهانی آسیا به حسین علیزاده تعلق گرفت

حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده مطرح کشورمان دومین جایزه موسیقی جهانی آسیا توسط مرکز موسیقی جهان در کره جنوبی را دریافت کرد.
دومین جایزه موسیقی جهانی آسیا به حسین علیزاده تعلق گرفت
به گزارش ریتم نو بنیاد موسیقی کره جنوبی جایزه بهترین موسیقی‌دان سال خود را به استاد حسین علیزاده اهدا کرد.این جایزه شامل پلاک ویژه و مبلغ 10 هزار دلار، به سفیر ایران در سئول به نیابت از حسین علیزاده اهدا شد.
بنیاد موسیقی کره جنوبی که با عنوان مرکز موسیقی جهان فعالیت می‌کند، هر دو سال یک‌بار طی مراسمی از هنرمندانی که باعث ارتباط کشورشان با دیگر نقاط جهان، به‌خصوص کشورهای آسیایی شده‌اند تقدیر می‌کند.
در همین راستا، حسین علیزاده در نامه‌ای خطاب به مسئولان این بنیاد نوشت:
«به نام آنکه عشق را آفرید...
از دوران کودکی هنگامی‌که روح و جانم را به موسیقی می‌سپاردم، ندایی به گوشم رسید که می‌گفت: می‌دانی خوشبختی چیست؟ و من بادلی روشن می‌گفتم: خوشبختی یعنی شنیدن نغمه‌هایی که از دل فرشتگان تاریخ، جاری ست.نغمه‌هایی که طنین‌انداز عشق، صلح، دوستی، برادری و برابری ست.
از آن دوران همیشه آرزوهای بزرگ در دلم جوانه می‌زد تا نغمه‌هایی که از دل مردمان وطن عزیزم ایران درجانم کاشته می‌شد، آن را در قلبم جای‌داده تا به گوش عاشقان دنیا برسانم.
بیش از پنجاه سال فراز و نشیب زیبایی طی شد، تا من به این افتخار نائل شوم که نه‌تنها در ایران بلکه در جهان سفیر عشق و دوستی بوده و از ثمره آن، همراز مردمانی با هر رنگ و هر نژاد باشم.
من قدردان مردمان عزیز ایران هستم که مرا تا به امروز در دامانشان پروراندند تا به‌افتخار کسب این جایزه نائل شوم.
سپاس‌گزارم از: World Music Center (WMC)
سپاس‌گزارم از ریاست محترم آقای Mr. Kang Sun-dea
سپاس‌گزارم از دانشگاه هنگ یانگ Mr. Lee Hee-su
و کلیه بانیان و دست‌اندرکاران این مراسم و همچنین سپاس‌گزارم از مسئولین محترم سفارت ایران در سئول-کره که قبول زحمت نموده به نمایندگی از طرف این‌جانب این جایزه باارزش را دریافت می‌نمایند.
با درود و سپاس
و با عشق
حسین علیزاده
دوم خرداد یک هزار و سیصد و نودوشش شمسی
بیست و سوم می دو هزار و هفده میلادی.»
شایان‌ذکر است؛ پیش‌ازاین در سال 2014 این جایزه به یویوما تعلق گرفت.منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه