ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۳ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۶
در آستانه سی‌امین سال انتشار

آلبوم «آتشی در نیستان» شهرام ناظری دیجیتالی شد

آلبوم موسیقی «آتشی در نیستان» استاد «شهرام ناظری»، در آستانه سی‌امین سال انتشارش، به‌صورت نسخه دیجیتال و توسط شرکت ایران گام از سوی سامانه ریتمو منتشر شد.

آلبوم «آتشی در نیستان» شهرام ناظری دیجیتالی شد

به گزارش ریتم نو آلبوم ماندگار «آتشی در نیستان» با صدای شهرام ناظری یکی از ارزشمندترین آثار موسیقایی است که سه دهه پیش به انتشار رسیده و کماکان همراه و نوازشگر گوش و قریحه ایرانیان دوستدار موسیقی اصیل تا به امروز پیش‌آمده است. این اثر ازجمله تولیدات موسیقی است که دسترسی به آن در بازار موسیقی به‌صورت فیزیکی چندان میسر نیست و می‌توان گفت از آلبوم‌های کمیاب در بازار است، لذا سایت ریتمو، برای ارزش‌گذاری آثاری این‌چنین اصیل، ماندگار و مرور قطعات به‌یادماندنی این آلبوم، اقدام به انتشار آن به‌صورت دیجیتالی کرده است.

آلبوم «آتشی در نیستان»، شامل قطعاتی به عناوین «سپیده» -آواز در گوشه حجاز، هم‌نواز آواز جلال ذوالفنون، شعر خیام-، «آتشی در نیستان»- مقدمه و تصنیف، ساخته شهرام ناظری، شعر از مجذوب تبریزی-، «یار مرا»، «قطعه ضربی حجاز» -ساخته جلال ذوالفنون، شعر از مولانا-، «قطعه ضربی»، -بر مبنای ملودی محلی مازندران، ساختهٔ جلال ذوالفنون-، «آن کیست»، -بداهه‌نوازی و بداهه‌خوانی بر مبنای لحن محلی مازندرانی، هم‌نواز آواز: جلال ذوالفنون- و «ارغوان»، -تصنیف ساخته شهرام ناظری، شعر حافظ- است.

شایان‌ذکر است که این اثر، بر پایهٔ هم‌نوازی سه‌تار در سال ۱۳۶۷، با صدای «شهرام ناظری» و سرپرستی و آهنگسازی «جلال ذوالفنون» اجراشده است. برخورداری از ریتم صحیح، متنی قوی و لحنی سوزان در این آلبوم، باعث شده تا آتش در نیستان اثری بی‌بدیل باشد و آن را به یکی از ماندگارترین آثار استاد ناظری بدل سازد.

آلبوم «آتشی در نیستان» با صدای استاد «شهرام ناظری»، هم‌اکنون توسط شرکت «ایران گام» به مدیریت صدرالدین حسین‌خانی، از طریق سایت «ریتمو ritmo.ir» به‌صورت دیجیتال، قابل خریداری است.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه