ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۶
اجرای خاطره‌انگیز شهرام میرجلالی در نوزدهمین شب آواز ایرانی

آلبوم موسیقی «نرگس فتان» رونمایی شد

نخستین برنامه شب آواز ایرانی در سال 96، با اجرای 5 گروه موسیقایی و رونمایی از آلبوم موسیقی «نرگس فتان» در حوزه هنری برگزار شد.
آلبوم موسیقی «نرگس فتان» رونمایی شد
به گزارش ریتم نو جدیدترین برنامه شب آواز ایرانی شنبه 30 اردیبهشت‌ماه با اجرای عباس سجادی و با حضور فریدون شهبازیان و علی‌اصغر شاه زیدی به‌عنوان داوران و کارشناسان این برنامه و همچنین اجرای پنج گروه موسیقایی و آوازی و رونمایی از آلبوم موسیقی «نرگس فتان» اثر استاد شهرام میرجلالی برگزار شد.
آلبوم موسیقی «نرگس فتان» شامل 12 قطعه موسیقی و با هم‌نوازی تار و تنبك استاد شهرام میرجلالی و رضا ترشیزی است. شهرام میرجلالی (زاده ۱۳۳۸، اهواز)، نوازنده و آموزگار ایرانی تار و عود است. وی از نوازندگان برجسته تار مكتب اصفهان بوده و از شاگردان استادانی چون جلیل شهناز و سید حسن كسایی به شمار می‌آید. وی در كارنامه هنری خود سابقه همكاری با هنرمندانی چون محمدرضا شجریان، همایون شجریان، علیرضا افتخاری، ایرج بسطامی و حسام‌الدین سراج را دارد. میرجلالی در این برنامه قطعاتی را با همراهی آواز استاد علی‌اصغر شاه‌زیدی و تنبک پدرام بلورچی به‌عنوان میهمان ویژه اجرا كرد که با استقبال بسیار خوب حضار همراه شد.
شایان‌ذکر است كه آلبوم موسیقی «نرگس فتان» از روز یك‌شنبه 31 اردیبهشت‌ماه در فروشگاه‌های معتبر مركز موسیقی سراسر كشور قابل تهیه است.
از دیگر بخش‌های نوزدهمین برنامه شب آواز ایرانی می‌توان به اجرای حمیدرضا فرهنگ اشاره كرد كه به اجرای آوازی در مایه دشتی با استفاده از اشعار مولانا پرداخت. 
همچنین حسین صائمی به همراه علی بدری (نوازنده سه‌تار) یكی از گروه‌‌های شرکت‌کننده در مراسم بود كه به اجرای آوازی در مایه سه‌گاه با استفاده از غزل‌های حافظ پرداخت.
از دیگر بخش‌های برنامه شب آواز ایرانی می‌توان به اجرای کیان حامدی نژاد به همراه ادیب فروزان(نوازنده تار) اشاره كرد كه به اجرای آوازی در مایه دشتی با استفاده از شعرهای حسین منزوی پرداختند.
اکرام مهر آوا نیز به همراه رضا پیامنی (نوازنده سنتور) نیز یكی از گروه‌‌های شرکت‌کننده در مراسم بودند كه به اجرای آوازی در مایه راست پنجگاه با استفاده از شعر‌های اکرام مهر آوا پرداختند.
از دیگر بخش‌های برنامه شب آواز ایرانی می‌توان به اجرای علیرضا جواهری به همراه علی نعمت الهی (نوازنده تار) اشاره كرد كه به اجرای آوازی در مایه شور با استفاده از غزلیات حافظ پرداختند.
در پایان مراسم، کیان حامدی نژاد به همراه ادیب فروزان (نوازنده تار) به‌عنوان گروه برتر نوزدهمین برنامه شب آواز ایرانی از سوی داوران انتخاب شدند.
گفتنی است برنامه شب آواز ایرانی به همت مركز موسیقی و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر، باهدف تجلیل از پیش‌كسوتان آواز ایرانی، كشف و معرفی چهره‌های جدید شکل‌گرفته است و آخرین شنبه‌های هرماه ساعت 18 در تالار «سوره» حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه