ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶

دمی با گروه تیرنگ

گروه تیرنگ به خوانندگی امیر اثنی عشری و آهنگسازی کوروش شاهانی سه‌شنبه‌شب در سالن خلیج‌فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفت و به اجرای قطعات در دو بخش آواز بیات ترک و دستگاه سه‌گاه پرداخت.


 به گزارش خبرنگار ریتم نو، کنسرت 5 اردیبهشت‌ماه گروه تیرنگ با عنوان «با ما دمی» ساعت 21 برای علاقه‌مندان به موسیقی کلاسیک ایرانی برگزار شد.


کنسرت «با ما دمی» در دو بخش آواز بیات ترک و دستگاه سه‌گاه روی صحنه رفت و گروه به اجرای تصنیف‌های قدیمی با تنظیم جدید پرداخت که موردتوجه تماشاگران قرار گرفت.


یکی از نکاتی که این روزها در کنسرت‌های موسیقی اصیل ایرانی شاهد آن هستیم حضور تماشاگرانی است که در بین اجراها صحبت می‌کنند و لذت شنیدن این موسیقی را از دیگر حاضران می‌گیرند و گاهی این اجراها را با برنامه‌های موسیقی پاپ اشتباه می‌گیرند و میان اجرا به صحبت و تشویق می‌پردازند که این اجرا نیز از این قاعده مستثنا نبود.


محسن دیلم صالحی (عود)، خشایار شاهانی (تنبک)، هوشمند عبادی (نی) اعضای گروه تیرنگ به سرپرستی «کوروش شاهانی» نوازنده سنتور و خوانندگی «امیر اثنی عشری» را تشکیل می‌دادند که در این برنامه به هنرنمایی پرداختند.منبع: ریتم نو


نویسنده: صبا شکوهمند


عکس: نگار پوربحری


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه