ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶

شهبازیان، بهمنی و سراج، داوران فینال هزار صدا

فینال برنامه هزار صدا برای تعیین گروه برنده برندگان سال 1395 بخش‌ سنتی این برنامه، ساعت 17:30 روز چهارشنبه ششم اردیبهشت در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود و طی آن، یک گروه در بخش موسیقی سنتی ایرانی به‌عنوان برنده برندگان این برنامه معرفی می‌شود.


به گزارش ریتم نو؛ در این برنامه استادان فریدون شهبازیان به‌عنوان داور بخش آهنگسازی، محمدعلی بهمنی به‌عنوان داور بخش شعر و حسام‌الدین سراج به‌عنوان داور بخش آواز، آثار گروه‌های شرکت‌کننده را که برنده دور مقدماتی و نیمه‌نهایی این برنامه هستند را بررسی خواهند کرد و یک گروه را به‌عنوان گروه برتر اعلام خواهند کرد.


این برنامه همچنین بخش جنبی هم خواهد داشت و آن نکوداشت استاد فخری ملک پور، نوازنده و مدرس پیشکسوت پیانو است و در کنار آن یاد زنده‌یادان استادان مرتضی محجوبی و محمودی خوانساری گرامی داشته خواهد شد.


پایان‌بخش این برنامه هم اجرای خواننده و مدرس نام‌آشنای آواز، مهیار شادروان است. شادروان به‌عنوان خواننده مهمان و با همراهی سازهای پیانو و تار، قطعه آواز و تصنیفی را تقدیم علاقه‌مندان موسیقی ایرانی خواهد کرد.


همچنین این برنامه هم مطابق با همه برنامه‌های قبلی هزار صدا میان برنامه‌های جذاب دیگری هم خواهد داشت.


در هشت برنامه مقدماتی بخش سنتی هزار صدا، بیش از سی گروه موسیقی ایرانی با همدیگر رقابت کردند و درنهایت گروه‌های ابریشم، ادیب، سکوت و نوای خیال به مرحله نهایی راه‌یافته‌اند.


همچنین در بخش پاپ و در هفت مسابقه برگزارشده در سال  1395، کسری احدیان، رضا احمدی، علی بنیادی، مصطفی پاریزی، سینا درخشنده، امید طهماسبی و محمدرضا قاسمی‌ به مقام اول دست‌یافته و به دیدار نهایی راه‌یافته‌اند که این خوانندگان نیز در روز پنج‌شنبه بیست و یکم اردیبهشت فینال بخش پاپ را برگزار خواهند کرد.


در سال 1395 با برنامه‌های بخش مسابقه سنتی، نیمه‌نهایی بخش سنتی، مسابقه بخش پاپ و همچنین یک ویژه‌برنامه ماه محرم، هزار صدا جمعاً 17 برنامه برگزار کرده است. آغاز برنامه‌های امسال هم ویژه‌برنامه هفدهم فروردین بود که خارج از بخش مسابقه و برای نکوداشت مقام معلمان زحمتکش موسیقی و به‌ویژه بزرگداشت معلم ترانه و عشق زنده‌یاد دکتر افشین یداللهی برگزار شد.


هزار صدا اولین برنامه داخلی کشف و معرفی استعدادهای موسیقی است که از سال 1392 شروع به کارکرده و بنیان‌گذار،  مدیر و مجری آن آرش نصیری روزنامه‌نگار باسابقه موسیقی است.‌


بنا بر اعلام آرش نصیری، از ماه خرداد برنامه ماهانه بخش‌های سنتی در ساعت 18 اولین چهارشنبه هرماه و برنامه مسابقه بخش پاپ، ساعت 15 سومین پنج‌شنبه به‌صورت مرتب و هرماه برگزار می‌شود.منبع: ریتم نوارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه