ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۵

«ریتم و دف» از «مسعود حبیبی» منتشر شد

ریتم نو - مسعود حبیبی نوازنده و مدرس پیشکسوت موسیقی ایرانی، سومین جلد از مجموعه هفت‌جلدی «ریتم و دف» را به همت مرکز موسیقی «بتهوون شیراز» منتشر و راهی بازار موسیقی کشور کرد.مسعود حبیبی با اعلام اینکه هم‌اکنون سومین جلد از مجموعه آموزش ریتم و دف روانه بازار شده است، در این زمینه گفت: «پس از استقبال گسترده‌ای که از مجموعه آموزشی شیوه نوین دف‌نوازی تألیف بنده صورت گرفت، بر آن شدم که مجموعه‌ای که ازنظر علم امروز جهان بروزتر باشد را بنویسم و در انتخاب علائم تجدیدنظر کنم و قطعات بیشتری در خلال آموزش ریتم‌ها در اختیار علاقه‌مندان بگذارم. در ضمن ازنظر راحتی و ساده شدن مراحل آموزش نگاه دقیق‌تری داشته باشیم. همین‌طور سه تا از قطعات آلبوم حماسه ایران‌زمین که در سال ۱۳۷۸ نوشته بودم را به‌صورت پارتیتور در این مجموعه بگنجانم که هدیه‌ای باشد به علاقه‌مندان. برای همین مجموعه‌ای را بنام «ریتم و دف» نوشتم که تدوین و تألیف آن بیش از ۱۵ سال طول کشیده و فعلاً سه جلد از آن به چاپ رسیده که جلدهای بعدی نیز در شرف چاپ است. ناگفته نماند توزیع سراسر این مجموعه را مرکز موسیقی بتهوون شیراز مدیریت می‌کند.»


این نوازنده دف درباره انگیزه‌های خود برای انتشار این مجموعه موسیقایی بیان کرد: «هرروز کتاب‌های مختلفی در زمینه سازهای خارجی منتشر می‌شود، اما کمتر پیش‌آمده که معرفی سازهای ایرانی مانند تار، سنتور، دف و امثال این‌ها در قالب یک کتاب تألیفی در دسترس دوستداران موسیقی خارج از ایران قرار گیرد و این نکته بسیار ناراحت‌کننده‌ای است که همه وظیفه‌داریم بیشتر از این‌ها به آن توجه کنیم. من به این دلیل تصمیم گرفتم این مجموعه را علاوه بر نگارش فارسی به ۶ زبان زنده دنیا ترجمه کنم که ساز ایرانی در دنیا معرفی شود.»


علاقه‌مندان برای تهیه مجموعه «ریتم و دف»، می‌توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه کنند و یا در صورت تمایل از طریق سایت shiraz-beethoven.ir به‌صورت آنلاین خریداری نمایند.


منبع: ریتم نو

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه