ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

ارزیابی نهایی کار برگزیدگان جشنواره مدّ نظر بوده است

ریتم نو - برگزیدگان دهمین جشنواره‌ ملی موسیقی جوان و دانشجویان منتخب دانشگاه گیلان و دانشگاه هنر هم‌زمان با دهه‌ی فجر به‌طور رسمی در تالار رودکی اجرای صحنه‌ای خواهند داشت.


عبدالنقی افشارنیا نوازنده و مدرس نی و مسئول آموزش گروه‌های سنی «ب» و «ج» برگزیدگان جشنواره، در مورد برگزاری اجرای برگزیدگان جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان گفت: این تصمیمِ درست و بجا تا آنجا که خاطرم هست برای اولین بار به همت انجمن موسیقی ایران گرفته‌شده است. این امکان و فرصت به هنرجویانی که در جشنواره‌ی موسیقی جوان رتبه آوردند و از توانایی بیشتر و بهتری برخوردارند داده‌شده تا در آزمون دیگری به نام تک‌نوازی و یا تک‌نوازان همراه با صدای خواننده در گروه‌های سنی «ب» و «ج» شرکت کنند.


ایشان در مورد نحوه‌ی آماده‌سازی هنرجویان برای این اجراها گفت: برای راهنمایی و کمک به این عزیزان بنده حدود دو ماه در کلاسی که توسط مسئولین در اختیار ما داده شد 7-8 جلسه کارآموزشی انجام دادیم؛ البته چون بعضی شرکت‌کننده‌ها دانشجو بودند و یا از شهرستان می‌آمدند و تاریخ امتحانشان با تاریخ کلاس‌ها یکی بود کمتر می‌توانستند در کلاس‌ها حاضر شوند. اما درمجموع کلاس‌ها به‌خوبی برگزار شد و هنرجویان هم استقبال خوبی از این کلاس‌ها کردند و امیدوارم در کیفیت اجرای آن‌ها تأثیر بسزایی داشته باشد.


افشارنیا در خصوص این اجراها خاطرنشان کرد: اجراهایی که روز شنبه شاهد آن خواهیم بود در حقیقت ادامه‌ی اجراهای جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان است که ارزیابی نهایی از کار این هنرمندان برگزیده‌ی جوان را مدّ نظر قرار می‌دهد و کمک بسیار سازنده‌ای برای پیشبرد و اجرای آنچه در ذهن آن‌هاست با آنچه می‌توانند بیان کنند می‌کند، یعنی همان نقد خوبی که به‌وسیله‌‌ی اهل‌فن برای اجرا داده می‌شود و این رویکرد برای هنرجویان بسیار سازنده است.


وی در پایان ضمن آرزوی اجرای خوب برای هنرجویان جوان در تالار رودکی افزود: بنده به‌نوبه‌ی خودم از تمام متصدیان انجمن موسیقی ایران به‌خصوص جناب بهرام جمالی و دیگر همکاران ایشان تشکر می‌کنم و برایشان آرزوی موفقیت دارم.


منبع: ریتم نو

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه