ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۵

آیین بزرگداشت جواد معروفی در تالار وحدت برگزار می‌شود

ریتم نو - مراسم بزرگداشت جواد معروفی 15 بهمن ماه سال جاری ساعت 18 در تالار وحدت برگزار می‌شود.


ریتم نو - مراسم بزرگداشت جواد معروفی 15 بهمن ماه سال جاری ساعت 18 در تالار وحدت برگزار می‌شود.


به گزارش ریتم نو؛ موسسه فرهنگی هنری راد نواندیش برنامه‌ریزی اجرای این بزرگداشت را بر عهده دارد.


ناصر ایزدی مدیر موسسه و رهبر ارکستر ملی مهر دراین‌باره گفت: «ما تصمیم گرفتیم از بزرگان و پیشکسوتان عرصه موسیقی در حد توان خود تجلیل کنیم. در همین راستا برنامه‌هایی برای بزرگداشت و نکوداشت اساتید گران‌قدر عرصه موسیقی: استاد توکل و استاد فرهنگ فر  و استاد گلچین به شکل جداگانه برگزار کردیم که خوشبختانه با استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان موسیقی قرار گرفت. در ادامه همان برنامه‌ها، این بار آیین بزرگداشتی برای استاد جواد معروفی برگزار می‌شود.»


رهبر ارکستر ملی مهر درباره جزئیات آیین بزرگداشت استاد معروفی گفت: «این برنامه در چهار بخش موسیقایی تنظیم‌شده است. در ابتدا سه تن از شاگردان استاد معروفی یعنی سامان احتشامی, مزدا انصاری با همراهی آقای یکتا و دکتر پویان آزاده به روی صحنه می‌روند و قطعاتی به یاد استاد معروفی و یا از کارهای خود ایشان  اجرا می‌کنند. در بخش آخر ارکستر ملی مهر با خوانندگی محمد صرفه‌جو و امیر رفعتی قطعاتی از کارهای استاد را به روی صحنه می‌برد. ازجمله قطعاتی که ارکستر ملی مهر اجرا می‌کند می‌توان به «دانه‌های باران» و «بگذار پربگشایم» که از ساخته‌های معروفی است، اشاره کرد.»


 ایزدی درباره بخش‌های جانبی این آیین توضیح داد: «یکی از بخش‌های برنامه پخش کلیپی است که همکاران یا هم‌دوره‌ای‌های استاد معروفی درباره ایشان حرف می‌زنند و خاطراتی از او تعریف می‌کنند. خانم افلیا پرتو و آقایان فرهاد فخرالدینی و حسن ناهید کسانی هستند که در این کلیپ مستند حضور دارند.»


منبع: ریتم نو

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه