ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۴۳۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۵

سمفونی خلیج‌فارس به رهبری «شهرداد روحانی» در عسلویه روی صحنه رفت

ریتم نو - ارکستر سمفونیک تهران در اولین برنامه از تورهای استانی خود، امروز در سالن همایش‌های خلیج‌فارس عسلویه به روی صحنه رفت.

photo_2017-01-30_10-23-22
به گزارش ریتم نو، نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران که برای اجرای استانی چند هفته است که مشغول تمرین هستند امروز اولین اجرای خود در بندر عسلویه را روی صحنه بردند.


مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد. سپس نوازندگان ارکستر سمفونیک به رهبری شهرداد روحانی قطعه‌ی خلیج همیشگی فارس را اجرا کردند. شهرداد روحانی درباره اجرای این قطعه گفت: این اولین بار است که قطعه‌ی خلیج همیشگی فارس را در کنار آب‌های خلیج‌فارس اجرا می‌کنیم و از این بابت بسیار خوشحالم.


سپس قطعه «فریاد تهی» که از ساخته‌های خود روحانی بود اجرا شد. او درباره این قطعه گفت: فریاد تهی را در زمان هشت سال دفاع مقدس  ساختم و آن را به عزیزان رزمنده هشت سال دفاع مقدس تقدیم می‌کنیم. در ادامه قطعه‌ي‌ «آغاز نبرد» که یکی از تازه‌ترین آثار احمد پژمان و در تجلیل از آزادگان هشت سال جنگ است اجرا شد. شهرداد روحانی این قطعه را به آتش‌نشانان حادثه پلاسکو تقدیم کرد. در ادامه قطعات «اورتور ویلیام تل»، قطعاتی از هنری ماسینی، کلام شمشیر، گلادیاتور که از آثار ارکسترال غربی به شمار می‌روند اجرا شد. روحانی درباره اجرای این قطعات گفت: سعی کردیم قطعات متنوعی از موسیقی کرا برای شنوندگان انتخاب و اجرا کنیم.


شهرداد روحانی در پایان این اجرا که با استقبال پیاپی حضار مواجه شد، گفت: خیلی خوشحالم که اینجا و در کنار شما برنامه را اجرا کردیم. امیدواریم این برنامه دوباره تکرار شود و فقط یک بار نباشد. نوازنده‌های ارکستر سمفونیک از صمیم قلب مایه می‌گذارند برای این کارها و دلمان می‌خواهد که همه مردم ایران از نزدیک اجراهای ما را ببینند.


شایان‌ذکر است که ارکستر سمفونیک تهران بعدازاین اجرا به بوشهر سفر می‌کند تا در دو شب پیاپی در این شهر اجرا داشته باشد و در ادامه سفر خود به خوزستان می‌رود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه