ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۷:۴۸ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۵

تلاش کردیم در موسیقی به رنگ‌آمیزی برسیم

ریتم نو - گروه موسیقی همنوازان چکاو به سرپرستی و آهنگسازی مهدی مرتضایى 7بهمن ماه  در تالار اندیشه حوزه هنرى به روی صحنه می‌روند.


ریتم نو - گروه موسیقی همنوازان چکاو به سرپرستی و آهنگسازی مهدی مرتضایى 7بهمن ماه  در تالار اندیشه حوزه هنرى به روی صحنه می‌روند.مهدی مرتضایی سرپرست گروه «همنوازان چکاو » درباره اجرای گروه «همنوازان چکاو» در تالار اندیشه گفت: در این کنسرت ترکیب رنگ‌آمیزی ساز بندی متفاوت است بخشی از کنسرت با فضای امروزی‌تر و با ترکیب سازهای زهی ، کنترباس ، پیانو و فلوت اجرا می‌شود ؛ مادر سازهای خود به رنگ‌آمیزی رسیدیم که آن برای ما و شنوندگان راضی‌کننده است.بخش دوم کنسرت هم در ژانر موسیقی فولکلور (محلى لکی، لرى و بختیاری) و ایرانى (سنتى) است .


وی قطعاتی که در کنسرت اجرا می‌شود را نام برد و گفت:آهنگسازی و تنظیم قطعات بخش محلی را بنده انجام داده‌ام ، قرار است قطعه‌ای هم از استاد درخشانی اجرا کنیم . تمام‌کارها جدید است به‌جز چند کار قدیمی که بازسازی و تنظیم کردیم،قرار است تمام‌کارهای قدیم به اساتید تقدیم شود.


سرپرست گروه  «همنوازان چکاو » با اشاره به تغییراتی که در ترکیب‌بندی سازهای گروه به وجود آمده است خاطرنشان کرد: قبلاً ساز بندی کنسرت ما ایرانی بود بعد از اجراهای مستقل و جشنواره‌ای به یک جمع‌بندی کلی رسیدیم؛ که نقص‌ها و کمبودهایی در ارکستر ما وجود دارد ، با ورود سازهای کلاسیک این نقص‌ها جبران می‌شود .


وی در ادامه افزود: با تغییر ترکیب‌بندی سازهای گروه تنها تعدادی نوازنده به ما اضافه شدند، تیم ما تغییری نکرد.


مرتضایی در خصوص آلبوم تازه گروه «همنوازان چکاو » گفت: آلبوم تازه این گروه با نام هرنگ است که فعلا منتظر مجوز آن هستیم امیدوارم اسفندماه یا اردیبهشت ماه منتشر شود البته ما یکی دو تا از ترک‌های این آلبوم را قبلاً در فضای مجازی منتشر کرده بودیم.


وی خاطرنشان کرد: بخش محلی این آلبوم را حسین رضا اسدی خوانده است و  یکی دو کار از امیر رفعتی است. در کنسرت بهمن ماه هم بخشی از قطعات با صدای رضا اسدی است.


این هنرمند در ادامه درباره اصالت موسیقی ایرانی گفت: قطعاً همه ما تلاشمان این است که موسیقی ایرانی جز خوراک روزانه جوانان شود ؛ در قدیم این موسیقی با استقبال بی‌نظیری روبه‌رو بود ؛ اما اکنون تکنولوژی پیشرفت کرده است ،صدها آهنگ در ایران منتشر می‌شود ولی مجالی برای شنیدن آن‌ها وجود ندارد .


وی افزود: ما تلاش کردیم در موسیقی خود رنگ‌آمیزی داشته باشیم که بتوانیم جوانان را جذب کنیم ؛ ضمن حفظ شخصیت موسیقی همیشه خواستیم مطابق با روز پیش برویم.منبع: ریتم نو

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه