ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۴۳۱۴۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۵

بنیامین «اذان صبح» را برای قهرمانان پلاسکو خواند

ریتم نو - خواننده فیلم «سلام بمبئی» بامداد امروز  با انتشار اثری تحت عنوان «اذان صبح»، با قهرمانان و آتش‌نشان‌های پلاسکو همدردی کرد.

+ نسخه صوتی این اثر را بشنوید


IMG16174211
بنیامین بهادری که پیش‌ازاین نیز با انتشار آثار مناسبتی، موردتوجه قرارگرفته بود این بار نیز پس از اتفاقات تلخ پاساژ پلاسکوی تهران با انتشار اثری تحت عنوان «اذان صبح» به ابراز همدردی با آن‌ها پرداخت.


این خواننده اذان صبح را با زیر صدای پیانو منتشر کرده است و فرم انتشار این اثر به‌قدری محزون درآمده که خود این هنرمند نیز از استقبال دوستدارانش از این قطعه در صفحات شخصی‌اش تحت تأثیر قرارگرفته است.


بنیامین این قطعه را صبح امروز و دقیقا همزمان با ساعت اذان صبح به‌وقت رودبار منتشر کرده است.
این خواننده درباره این اثر می‌گوید: «امروز به‌هرحال روز عزای عمومی بود و ما در شمال کشور برای یک پروژه کاری حضور داشتیم و شبانه مجبور شدیم به سمت تهران برگردیم. تمام ایده پردازی انتشار این اثر در ماشین اتفاق افتاد. اذان را که از قبل ضبط‌شده داشتیم و احساس کردم امروز بهترین زمان برای انتشار آن می‌تواند باشد که شاید بتواند نقشی کوچک در همدردی با خانواده‌های قهرمانان پلاسکو داشته باشد. همه طراحی کاور و ریز جزئیات تولیدی این اثر در ماشین انجام شد و دقیقا وقتی به رودبار رسیده بودیم، همزمان با اذان صبح آن را منتشر کردیم. لحظه عجیبی بود چون به‌هرحال بزرگ‌ترین زلزله ایران در رودبار رخ‌داده بود و هم‌زمانی رسیدن ما به این شهر و انتشار این اثر در اذان صبح به‌وقت رودبار اتفاقی بود که شاید هیچ‌وقت نمی‌توانم حتی به آن فکر کنم و همه‌چیز به‌صورت ناخواسته و اتفاقی رخ داد. استقبال از این اثر هم در صفحات شخصی من جوری بود که خودمان هم هنوز تحت تأثیر آن هستیم.»


بنیامین افزود: «یک آن نزدیک اذان به این فکر کردم در این لحظه خانواده آتش‌نشانان زیر آوار مانده چه حال‌وروزی دارند. ایده انتشار این اثر خیلی سریع به ذهنم آمد و قطعاً تا مدت‌ها این قطعه برایم یادآور این روزهای پردرد خواهد بود. بهترين كسى كه مى‌شود پيش او از خدا گلايه كرد، خود خداست.»


در ادامه فایل صوتی «اذان صبح» بنیامین بهادری برای قهرمانان پلاسکو را می‌شنوید:


لینک مستقیم دانلود منبع: ریتم نو

دریافت پرونده
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه