ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ - ۱۱ دی ۱۳۹۵

گروه «نقش» در تالار رودکی روی صحنه می‌رود

ریتم نو - کنسرت گروه نقش با عنوان «در گیسوی او پیچید» به مناسبت ششمین سال فعالیت این گروه در روزهای 15 و 16 دی در تالار رودکی برگزار می‌شود.
photo_2016-12-28_13-55-44

 

به گزارش ریتم نو به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، به یُمنِ ششمین سالگرد فعالیت گروه «نقش»، این گروه کنسرتی با عنوان «در گیسوی او پیچید» اجرا خواهد کرد. در این برنامه قطعاتی در دستگاه نوا که آهنگسازی آن توسط سرپرست گروه، امیر شریفی، انجام شده و آواز مجتبی عسگری اجرا می‌شود.


امیر شریفی در مورد جزییات این کنسرت گفت: در این برنامه 10 قطعه‌ی سازی و آوازی تصنیف کرده‌ام. گرایش عمده‌ی گروه «نقش» پرداختن به روشمندی موسیقی کلاسیک ایرانی است و ماهیت قطعات به‌گونه‌ای است که مُهر و نشان امکانات موسیقایی پیشاقاجاری و زیبایی‌شناسی قاجاری را توامان بر خود دارد.


وی در مورد ساخت قطعات این اجرا خاطرنشان کرد: استفاده از امکانات بالقوه موسیقی دستگاهی و همچنین بهره‌گیری از عواملی نظیر فرم و ادوار ایقاعی و نظام باز مُدال که در موسیقی قدیم ایران رایج بوده دست‌مایه‌ی ساخت قطعات این کنسرت بوده است.


وی در ادامه افزود: اگرچه کلیات اشعار و طرح آواز به اقتضای فرم و روند کلی قطعات ساخته شده بود، اما تمرین‌ها و همنشینی‌های متعدد با جناب مجتبی عسگری و ایدهای ناب و توانمندی‌های کم‌نظیر او سرنوشت برخی آوازها را تغییر داد. این تعهد به ساخته و پرداخته کردن آثارِ جدی از اصول همکاران «نقش» بوده و این بار مجتبی عسگری درنهایت مسئولیت‌پذیری ما را در این مهم یاری نمود.


نوازندگان گروه «نقش» در این اجرا عبارت‌اند از: هوشمند عبادی (نی)، آرش سعیدیان (عود)، المیرا مردانه (کمانچه)، مرجان مهربان (قانون)، محمد عشقی (سنتور)، سهیل اله‌دادیان (تمبک و دایره).علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر و تهیه‌ی بلیت می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند. همچنین دانشجویان موسیقی می‌توانند با ارائه‌ی تصویر کارت دانشجویی از تخفیف برخوردار شوند.منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: