ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ - ۰۸ دی ۱۳۹۵

پیش‌فروش اثر تازه گروه «بمرانی» آغاز شد

ریتم نو - آلبوم موسیقی گذشتن و رفتن پیوسته اثر تازه‌ای از گروه بمرانی پیش از انتشار، از سوی سایت «بیپ تونز» پیش‌فروش شد.
photo_2016-12-28_10-15-12


آلبوم «گذشتن و رفتن پیوسته»، به تهیه‌کنندگی «احسان رسول‌اف» بوده و نشر «نوفه» آن را منتشر می‌کند. این آلبوم شامل ده قطعه به نام‌های «به من بخند»، «گیسو»، «گذشتن و رفتن پیوسته»، «خیابونا»، «مامان»، «مردمی»، «پپرونی»، «سرمست»، «تا کی» و «تنهای تنها» است. «به من به خند» یک والس پرانرژی است. گیسو ریتمی تند و سریع دارد و صدای آکاردئون در آن محوریت دارد. آهنگ سوم آلبوم با نام «تو خیلی دوری» نیز چندی بیش به همراه ویدیو کلیپی زیبا منتشر شده است. «خیابونا» پرانرژی و شلوغ مثل خیابان‌های تهران است و آهنگ «مامان» هم فضایی آرامش‌بخش دارد. آهنگ «مردمی» ریتم سه‌تایی دارد و سازهای بادی بیشترین نقش را در ایجاد فضای آن ایفا می‌کنند. ریتم سوئینگ جَز برای آهنگ «پپرونی» انتخاب‌شده است. «سرمست» نیز فضایی آرام دارد و اولین حضور شعر کلاسیک فارسی در کارهای گروه «بمرانی» است. «تا کی» بسیار تند و پرانرژی و نهایتاً با «تنهای تنها» که ریتمی متعادل دارد این مجموعه‌ی موسیقایی تمام می‌شود.


گروه بمرانی از مجموعه‌های موفقی است که در میان علاقه‌مندان موسیقی جایگاه خود را پیداکرده. موسیقی بمرانی را می‌توان بین سبک‌های بلوز و راک‌ اند رول دانست که تاکنون دو آلبوم بانام‌های «اتوبوس قرمز» و «مخرج مشترک» منتشر کرده‌اند.


یکی از ویژگی‌های کارهای گروه «بمرانی»، انتخاب شعرها و متن‌های کمتر کارشده است. لحن ویژه‌ی خواننده‌ی این گروه را می‌توان با دیگر ویژگی‌های موسیقی آن‌ها هماهنگ دانست. «بهزاد عمرانی» خواننده و گیتاریست گروه، «آرش عمرانی» پیانو و کیبورد، «کیارش عمرانی» گیتار باس، «مانی مزکی» سازهای بادی و «جهانیار قربانی» گیتار الکتریک اعضای بمرانی را تشکیل می‌دهند و همچنین «روزبه فدوی»، «مهیار طهماسبی»، «روزبه اسفندارمز» و «سردار سرمست» نیز نوازندگان مهمان این آلبوم هستند.


شایان‌ذکر است که سایت «بیپ تونز beeptunes.com»، پیش‌فروش آلبوم «گذشتن و رفتن پیوسته» از گروه «بمرانی» را آغاز کرده و علاقه‌مندان به آثار این گروه می‌توانند جهت پیش‌خرید اثر از طریق این سامانه اقدام نمایند.


منبع: ریتم نو

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: