ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۲۲:۴۳ - ۰۴ دی ۱۳۹۵

تولد ارسلان کامکار در شب موسیقی آذربایجان

ریتم نو - پنجشنبه شب (2 دی ماه سال جاری) سالن همایشهای برج میلاد میزبان ارکستر سمفونیک البرز و گروه موغام در شب آذربایجان به خوانندگی ناصر عطاپور و رهبری یاشار شادپور بود که با برگزاری جشن تولد ارسلان کامکار همراه شد.

azarbayejan-2
به گزارش ریتم نو؛ ارکستر سمفونیک البرز در راستای سیاستهای اجرایی اش که پرداختن به آثار آهنگسازان ایرانی و خارجی است اینبار با حضور گروه موغام آذربایجان کنسرتی را با اختصاص به آثار آهنگسازان آذری در قالب شب موسیقی آذربایجان برگزار کرد.


در این کنسرت که در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد ارکستر سمفونیک البرز به رهبری یاشار شادپور (رهبر مهمان) و گروه موغام به خوانندگی ناصر عطاپور قطعاتی از آهنگسازانی چون اوئیز حاجی بیگف؛ فیکرت امیراف؛جهانگیر جهانگیراف؛ سعید رستم اف؛ علی سلیمی و ... را اجرا کردند.


azarbayejan


با توجه به همزمانی این اجرا و تولد ارسلان کامکار نوازنده برجسته ویلن ارکستر سمفونیک البرز؛ در حاشیه این اجرا جشن تولدی برای این نوازنده و آهنگساز با حضور اعضای ارکستر برگزار شد.


در شب موسیقی آذربایجان هنرمندان آذربایجانی مانند اوختای شادی (نوازنده تار و مایستر گروه)، افشین علوی (نوازنده کمانچه)، آرش آذر (نوازنده بالابان)، ائلوین سادات (نوازنده ناقارا)، ارکستر البرز را با مایستری همایون رحیمیان همراهی كردند.

منبع: ریتم نو


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: