ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۴۱۱۴۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۶ - ۲۳ آذر ۱۳۹۵

انتشار «رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی برای ویولن، کمانچه و قیچک» با تقدیم به «علی تجویدی»

ریتم نو - مجموعه سه‌جلدی کتاب‌های «رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی برای ویولن، کمانچه و قیچک» تألیف «کاوه کشاورز» توسط نشر «مانوش» منتشر و راهی بازار موسیقی کشور شد.
 

photo_2016-12-22_12-46-52

رپرتوار کلاسیک ایرانى برای سازهای ویولن، کمانچه و قیچک، که به «علی تجویدی» (آهنگساز، ردیف دان و نوازنده ویولن) تقدیم شده، به‌منظور ادای دین به زحمات ارزشمند و فداکاری‌های قابل‌ستایش اندیشمندان و هنرمندانی چون علینقی وزیری، ابوالحسن صبا و روح‌الله خالقی که در برابر اندیشه‌های متحجرانه زمانه، هیچ‌گاه از تلاش برای پیشرفت و آموزش موسیقی ایرانی و به‌روز رساندن آن، بازننشستند، تولید و در دسترس مخاطبین و هنرجویان موسیقی قرارگرفته است.


«کاوه کشاورز» آهنگساز، نوازنده ویولن و پژوهشگر، درباره این اثر چنین می‌گوید: «رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی، تلاشی است در ادامه اندیشه دانش‌بنیان اساتید گران‌مایه موسیقی ایرانی که سالیان عمر خود را صرف به‌روز و جهانی کردن موسیقی خویش نمودند. این مجموعه با بهره‌گیری از دانش نوین رپرتوار و منطبق بر بالا‌ترین استانداردهای آموزشی روز دنیا، و بیش از دو دهه پژوهش و مطالعه در زمینه موسیقی ایرانی و دانش آهنگسازی بین‌المللی تهیه‌شده است.»


شایان‌ذکر است که مراسم رونمایی این کتاب روز جمعه، ۲۶ آذرماه از ساعت ۱۱ آلی ۱۳ در فرهنگسرای ارسباران شهر تهران برگزار می‌شود.


علاقه‌مندان جهت تهیه مجموعه سه‌جلدی کتاب‌های «رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی برای ویولن، کمانچه و قیچک» به‌صورت نسخه اصلی می‌توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند.منبع: ریتم نو

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه