ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۲۰ آذر ۱۳۹۵

نمایش پرتره مشاهیر موسیقی ایران در نمایشگاه آثار «پرنیان موحدنیا»

ریتم نو - نمایشگاه آثار پرنیان موحدنیا با عنوان نمایشگاه نقاشی «رنگ و روغن و طراحی»، به یاد استاد «احمد زابلی» در «نگارخانه» آمل در جریان است که در این کوشش هنری، چهره چند تن از مشاهیر موسیقی ایران نیز در ابعادی بزرگ در فضای نمایشگاه به نمایش درآمده که از این آثار می‌توان به پرتره‌نگاری چهره هنرمندانی چون استاد «محمدرضا شجریان» و استاد فقید «پرویز مشکاتیان» اشاره کرد.
photo_2016-12-22_12-01-17

«پرنیان موحدنیا» به یاد استاد فقید خود «احمد زابلی» اقدام به برپایی نمایشگاهی از آثار نقاشی خود و هنرجویانش کرده که از روز پنج‌شنبه، ۱۸ آذرماه سال جاری افتتاح و تا ۲۱ آذرماه (ساعت ۱۷الی ۲۰) ادامه خواهد داشت.


این هنرمند درباره‌ی «احمد زابلی» که نمایشگاهش را به یاد ایشان برگزار می‌کند، چنین می‌گوید: «استاد زابلی هم معلم اخلاق بودند و هم استاد چیره‌دست. همه دوستداران ایشان می‌دانند که حقیقتاً انسان بی‌رنگ و بی‌پیرایه‌ای بودند. خیلی طبع شوخ و شادی داشتند و اکثراً در کلاس با زبان محلی و طنزگونه سخن می‌گفتند. یادشان همیشه در قلب ما جاری است.»


مرضیه جلالی، غزل کلانتری، ملیکا خسروی، وارنا درزی، ملیکا رحمتی، آیدا محسنی، سارا نعمتی، پانیذ خیری، ملیکا بیات، روجا حیدری، دنیا حق گو، هانیه باقری، ترنم رفیعی، خدیجه بخشی و میثم هرمز، هنرجویان این هنرمند در رده‌ی بزرگسالان و امیرعلی شیرازی ایرانی، فاطمه زهرا مهدی زاده و فاطمه زهرا ابراهیم نژاد هنرمندان و هنرجویان در بخش نقاشی کودکان، آثار خود را در این نمایشگاه عرضه داشته‌اند.


شایان‌ذکر است که «پرنیان موحدنیا»، متولد آمل و کارشناس مدیریت است. وی از کودکی به هنر نقاشی علاقه‌مند بوده و طراحی از اشکال و چهره را به‌صورت خودآموز فراگرفته است. پس از مدتی برادرش «محمد موحدنیا» که نوازنده شناخته‌شده ساز سنتور است او را با هنرمند فرهیخته زنده‌یاد استاد «احمد زابلی» آشنا کرده و ازآن‌پس تا مدت ۲ سال در محضر آن هنرمند رنگ و روغن را فراگرفته است.


منبع: ریتم نو

برچسب ها: پرنیان موحدنیا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه