ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - ۲۷ تير ۱۳۹۵

وزیر ارشاد: شجریان تحت معالجه است/ امیدواریم زودتر به ایران بازگردند

ریتم نو - وزیر ارشاد پس از حضور در جمع خبرنگاران ابراز امیدواری کرد که محمدرضا شجریان به ایران بازمی‌گردد. همچنین عدم اخذ مجوز پلیس اماکن را مصوبی دولت خواند که قرار است به‌زودی به نیروی انتظامی ابلاغ شود.

vazire ershad

به گزارش ریتم نو به نقل از ایسنا وزیر ارشاد درباره‌ی آخرین جریانات پیگیری پرونده‌ی درمانی عباس کیارستمی گفت: وزیر بهداشت دستور داده است رسیدگی کنند و ببینند که قصوری در این زمینه وجود داشته است یا نه؟


علی جنتی که عصر 26 تیرماه پس از تماشای سمفونی ارمیا با اجرای ارکستر سمفونیک تهران در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت درباره‌ی بازگشت محمدرضا شجریان و بیماری او اظهار کرد: ایشان تحت معالجه هستند و امیدواریم زودتر به ایران بازگردند. همان‌طور که فرزند ایشان همایون شجریان توضیح داد، مجموعاً وضعیت شجریان رو به بهبود است و خوشبختانه سرطان ایشان گسترش پیدا نکرده است و با شیمی‌درمانی توانسته‌اند آن را متوقف کنند.


او همچنین درباره شرایط جدید برگزاری کنسرت‌ها که در آن دیگر نیازی به اخذ مجوز پلیس اماکن وجود ندارد بیان کرد: این موضوع مصوبه‌ی دولت است و به ما و وزارت کشور ابلاغ‌شده و به نیروی انتظامی نیز ابلاغ می‌شود.


جنتی درباره‌ی کنسرت سمفونی وحدت اقوام ایرانی (ارمیا) نیز گفت: این کار خیلی خوبی بود و نقطه‌ی ممتاز آن تلفیق میان موسیقی سنتی ایرانی و کلاسیک بود.


وی ادامه داد: در وضعیت بنیاد رودکی و مدیریت آن اتفاقاتی افتاده و افراد زبده‌ای به‌عنوان مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره آن منصوب‌شده‌اند و نیز مشکلاتی که ارکسترها درگذشته داشته‌اند رفع شده است. امیدواریم هر هفته به‌طور مرتب کار سمفونیک داشته باشیم.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه