ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ - ۲۶ تير ۱۳۹۵

کنسرت گروه شهرزاد در نیاوران

ریتم نو - گروه موسیقی سنتی شهرزاد چهارشنبه 30 تیرماه ساعت ٢١ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به اجرای برنامه می‌پردازد.

شهرزاد
به گزارش ریتم نو، گروه شهرزاد به سرپرستی آذر زرگریان و خوانندگی بهادر صحت، با اجرای 10 قطعه برای علاقه‌مندان به روی صحنه خواهد رفت.


آذر زرگریان آهنگساز و تنظیم‌کننده این گروه با بیان اینکه گروه "شهرزاد" در دو بخش اجرا خواهد داشت گفت:رپرتواربخش اول با قطعاتی در دستگاه چهارگاه اجرا می‌شود ،در این پارت اولین قطعه ،تصنیف موج در دستگاه بیداد همایون با اشعاری از فروغ فرخزاد آغاز می‌شود که آهنگ و تنظیم این کار از ساخته‌های خودم است .


سرپرست این گروه با بیان اینکه ، در ادامه پارت اول یک قطعه یک‌ضربی با چهارمضراب در چهارگاه را خواهیم داشت که آن نیز از ساخته‌های خودم است افزود :در این پارت اجرای تصنیف" شوق طلب" که در سال 74 آن را ساخته‌ام و اشعار این تصنیف از یدالله کرمانشاهی است ، برای اولین بار در ایران در این کنسرت برای مخاطبان اجرا می‌شود.


این آهنگساز در ادامه افزود:پارت دوم این اجرا با قطعاتی از دستگاه دشتی  آغاز می‌شود، در پارت دوم، ما دو قطعه از ساخته‌های بهادر صحت به نام" بیایید بیایید "که برای مرحوم محمدرضا لطفی ساخته‌شده است و دوضربی دشتی از ساخته‌های مرحوم حسن کسایی با تنظیمی از کاوه صادقی اجرا می‌شود ،که این قطعه برای ساز نی ساخته‌شده است.


در این اجرا،آذر زرگریان  تار،نازنین پدر ثانی  تنبک،نازنین غنی زاده  کمانچه،آیدین اره سازان  تار باس،کاوه صادقی  نی،آوا اره سازان  عود ، گروه را همراهی خواهند کرد.


قابل‌ذکر است علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این کنسرت می‌توانند از طریق سایت ایران کنسرت اقدام نمایند.


منبع: ریتم نو

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه