ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۰ - ۱۹ تير ۱۳۹۵

نهال در نیاوران به روی صحنه می‌رود

ریتم نو - گروه موسیقی سنتی نهال (ویژه بانوان) سه‌شنبه بیست و دوم تیرماه سال جاری در سالن خلیج‌فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‌رود.به گزارش ریتم نو؛گروه نهال به سرپرستی لیلا نجفی ،ساعت 21 ،با اجرای 13 قطعه در دو بخش برای علاقه‌مندان به روی صحنه خواهد رفت.


لیلا نجفی در خصوص این اجرا گفت: گروه نهال رپرتواربخش اول را با قطعاتی دردستگاه اصفهان اجرا خواهد کرد، دراین بخش تصنیف های قدیمی مربوط به برنامه گل های رنگارنگ از آهنگسازانی چون ارشد طهماسبی ،(شکایت دل)ساخته سعید فرج پو،(آشفته) از پرویز یاحقی را برای مخاطبان اجرا خواهد کرد .


وی افزود: در پارت دوم قطعاتی فولکلور با لهجه خراسانی و مولودی‌های فولکلوری که مردم با آن آشنا هستند اجرا خواهیم کرد،قطعاتی چون قطعه خاطره‌انگیز بارن که برگرفته از یک مولودی خراسانی با نام دُرنا از ساخته‌های کیهان کلهر،(جوونای قلعه پیر) ،(زلف سیا) ازفایز دشتستانی ، اجرا خواهد شد.


نجفی در ادامه اظهار کرد:در بخش پایانی این اجرا قطعه خزان از ساخته‌های استاد مشکاتیان اجرا خواهد شد که به  یک قطعه تربتی وصل می‌شود که این قطعه برگرفته از یک ملودی تربت‌جامی است و به‌صورت فریاد خوانده می‌شود. در قدیم، در تربت‌جام کسانی که صدای خوبی داشتند قطعاتی را تحت عنوان فریاد برای مراسم و یا شرایط خاص اجرا می‌کردند .


در این اجرا ، مرضیه ریوند با سازتار، الناز نوتاش با عود، کیانا ضلائی تنبک ، سارا مهر افشاربا ساز دف گروه را همراهی خواهند کرد.


قابل ذکر است علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این کنسرت می‌توانند از طریق سایت ایران کنسرت اقدام نمایند.منبع: ریتم نو

برچسب ها: نهال لیلا نجفی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه