ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۴

گروه موسیقی "دال" در جشنواره موسیقی فجر روی صحنه می‌رود

 ریتم نو: گروه موسیقی «دال» بعد از اولین اجرای رسمی خود در تالار ایوان شمس، برای اولین بار در جشنواره موسیقی فجر روی صحنه می‌رود.


 در این اجرا که 23 بهمن‌ماه ساعت 18:30 در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود، گروه موسیقی دال متشکل از امین هدایتی (خواننده)، شایان شکرابی (نوازنده پیانو)، آرش آذر (نوازنده بالابان و دودوک)، یزدان بهمنی و میلاد سعدی (نوازندگان سازهای کوبه‌ای)، آرین کشیشی (نوازنده گیتار بیس و کنترباس)، سالار غفار بجویی (نوازنده ویلن‌سل)، آرش کامور (نوازنده کمانچه) و غزل مهدوی (ترانه‌سرا) به روی صحنه می‌روند و قطعاتی چون شعری که زندگیست، گذر اردیبهشت، شکوفه‌های زیتون، طعم شیرین خیال، هفت شهر، قصه، آوازم را می‌رقصیدی، لحظه‌ها را انتظارم، آن و بوم را اجرا خواهند کرد.


امسال برای اولین بار بخش موسیقی تلفیقی به جشنواره موسیقی فجر اضافه‌شده که در این راستا گروه دال جز اولین اجراهای این بخش محسوب می‌شود.


گروه «دال» با رویکرد امروزی و با سبک تلفیقی در اسفندماه 1392 شکل گرفت و اولین قطعۀ خود را در ابتدای فروردین 93 بانام «آوازم را می‌رقصیدی» در فضای مجازی منتشر کرد.


این گروه اولین فعالیت رسمی خود را با موسیقی تیتراژ فیلم سینمایی «طعم شیرین خیال» به کارگردانی کمال تبریزی آغاز کرد که به‌نوعی ورود این گروه به فضای رسمی موسیقی محسوب می‌شود.


گروه موسیقی دال که نامش را از اول واژۀ دوستی گرفته اولین کنسرت رسمی خود را 5 دی‌ماه در تالار ایوان شمس برگزار کرد و به دنبال آن دومین اجرای خود را به جشنواره سی و یکم موسیقی فجر اختصاص داده است به‌طوری‌که امسال در بخش گروه‌های تلفیقی که در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود، روی صحنه می‌رود.منبع: ریتم نو


نویسنده : حمیدرضا پیرمحمدی


برچسب ها: دال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه