ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۲۰۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۴

یادداشت سیروان خسروی خطاب به وزیر ارشاد

ریتم نو : پس از حضور سالار عقیلی در شبکه " من و تو " و حمایت وزیر ارشاد از او؛ سیروان خسروی در واکنشی به این اتفاق گفت: چرا باید امثال « سالار عقیلى »‌ها از چنین مصونیتى برخوردار باشند که طبق قانون کشور فرانسه با آنها برخورد شود اما با امثال « زانیار خسروى »ها نه و طبق قوانین کشور عزیزمان، بلکه طبق سلیقه مسئولان رفتار شود؟


متن یادداشت سیروان خسروی خطاب به وزیر ارشاد را در ادامه می‌خوانید:

 

«بیش از ٣ ماه از ممنوعیت فعالیت برادرم به اتهام همکارى با سایت رادیو جوان گذشته است! منظور از همکارى، استفاده بدون اجازه این سایت از آهنگ‌هاى برادرم و تمامى خوانندگان پاپ و سنتى مجاز کشور است. به چه حقى فقط زانیار خسروى باید شامل این ممنوعیت باشد؟ اگر این اتهامِ ثابت‌نشده و پوچ، باید منجر به ممنوع‌الکار شدن شود، باید تمامى خوانندگان مجاز کشور شامل این ممنوعیت شوند.

جناب آقاى جنتى، وزیر محترم ارشاد!

 

در ابتداى پاییز که تمامى خواننده‌هاى مطرح پاپ کشور ممنوع‌الفعالیت بودند، آیا واکنشى به این موضوع نشان دادید؟ حتى اگر این موضوع شایعه‌اى بیش نبود، آیا فکر نمی‌کنید نیازمند دخالت و اظهارنظر رسمى شما، به عنوان بلندپایه‌ترین مقام دولتى کشور در امر هنر بود؟

چگونه است که درمورد آقاى سالار عقیلى که براى چندمین بار، آگاهانه خلاف خط‌قرمزهاى بسیار مشخصِ نظام، ازجمله موضوع حجاب و مصاحبه با شبکه‌هاى ماهواره‌اىِ معاند عمل کرده‌اند، سریعاً و شخصاً واکنش نشان داده‌اید؟ نکته جالب این است که هیچ اظهار ندامتى نیز ازسوى ایشان انجام نشده، ولى با اینکه خوانندگان پاپ طى یک نامه رسمى و سرگشاده از شخص رئیس‌جمهور و شما تقاضاى دادخواهى کردند، هیچ‌گونه واکنشى نشان ندادید.

چرا باید امثال «سالار عقیلى»ها از چنین مصونیتى برخوردار باشند که طبق قانون کشور فرانسه با آنها برخورد شود و با امثال «زانیار خسروى»ها نه طبق قوانین کشور عزیزمان، بلکه طبق سلیقه مسئولان رفتار شود؟

حقایق ناگفته، بسیار بیشتر از این چند سطر بوده و هست.

منتظر پاسخ صریح و سریع مسئولین در این مورد هستم.

 

منبع : ریتم نو
نویسنده : حمیدرضا پیرمحمدی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه