ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۲ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۴

وعده‌ای تازه برای انتشار «درفش کاویانی» با آواز شهرام ناظری

ریتم نو : پس از نزدیک به یک دهه تلاش؛ آلبوم صوتی و تصویری « درفش کاویانی » با صدای « شهرام ناظری » شوالیه آواز ایران و به آهنگسازی « فرید الهامی » اواخر امسال منتشر می‌شود.


آلبوم صوتی و تصویری « درفش کاویانی » با صدای « شهرام ناظری » شوالیه آواز ایران، به آهنگسازی «فرید الهامی» و براساس اشعار حکیم «ابوالقاسم فردوسی» و همچنین با همکاری نوازندگان گروه موسیقی «فردوسی» پس از نزدیک به یک دهه تلاش؛ اواخر امسال توسط شرکت «پارسه سروش فردوسی» و شرکت «حافظ مهر» منتشر می‌شود.

بخش‌هایی از آلبوم «درفش کاویانی» با آواز «شهرام ناظری»، به آهنگسازی «فرید الهامی» و با همکاری نوازندگان گروه موسیقی «فردوسی» برای نخستین بار در سال 1388 در جشنواره بین‌المللی موسیقی «اورینتالیست» در کشور فرانسه و همچنین در همان سال در جشنواره بین‌المللی موسیقی «کارتاژ» در تالار بزرگ «تئاتر آنتیک» در شهر چند هزار ساله کارتاژ در کشور تونس اجرا شد و اجرای این قطعات از شاهنامه فردوسی بزرگ، جزو برگزیدگان این جشنواره‌های معتبر موسیقی نیز بود.

بخش‌هایی از این آلبوم، در سال 1389 برای اولین بار در کشور، با صدای شوالیه آواز ایران در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران اجرا شد و مورد استقبال علاقمندان به موسیقی قرار گرفت. در ادامه، هیمن برنامه در شهرهای اصفهان، شیراز، یزد، کرمانشاه، اراک و نور و همچنین در روز بزرگداشت فردوسی بزرگ در دانشگاه تهران (در دو سال مختلف) و در دانشگاه صنعتی شریف نیز اجرا شد.

براساس اعلام تهیه‌کنندگان این آلبوم، قرار بود اثر «درفش کاویانی» پیش‌تر از این‌ها منتشر شود اما به دلایلی به تعویق افتاد. به هر روی علاقه‌مندان به صدای شهرام ناظری در انتظار انتشار این اثر هستند تا بار دیگر آواز او را با اشعار شاهنامه بشنوند. باید دید وعده‌ی انتشار این اثر تا پایان سال محقق می‌شود یا این که باز هم علاقه‌مندان باید صبر بیشتری پیشه کنند.

 

منبع : ریتم نو
نویسنده : حمیدرضا پیرمحمدی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه