ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۴

کنسرت پرماجرای حجت اشرف زاده

ریتم نو: اولین کنسرت حجت اشرف زاده خواننده آلبوم «ماه و ماهی» شامگاه دوم بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد که در این برنامه اشرف زاده حدود چهارده قطعه را به اجرا درآورد. علی معلم، نیما کرمی، پرستو صالحی، الهام پاوه‌نژاد، کاوه آفاق، شهرام حقیقت‌جو، منصور ضابطیان، محمدرضا فروتن، فرزانه کابلی، خاطره اسدی، بهاره کیان افشار، علی ضیاء و صبا راد ازجمله مهمانان این شب بودند.
 


ریتم نو: اولین کنسرت حجت اشرف زاده خواننده آلبوم «ماه و ماهی» شامگاه دوم بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد که در این برنامه اشرف زاده حدود چهارده قطعه را به اجرا درآورد. علی معلم، نیما کرمی، پرستو صالحی، الهام پاوه‌نژاد، کاوه آفاق، شهرام حقیقت‌جو، منصور ضابطیان، محمدرضا فروتن، فرزانه کابلی، خاطره اسدی، بهاره کیان افشار، علی ضیاء و صبا راد ازجمله مهمانان این شب بودند.«از تو کجا گریزم»، «نوایی»، «پاییز»، «یاد یار»، «کوچه‌باغ‌های نیشابور»، «ماه و ماهی»، «بیا تا گل برافشانیم»، «آواز دشتی»، «مرغ شب»، «عزیز بشین به کنارم»، «جلوه قمر»، «پرسون پرسون» قطعات اجرایی در نخستین کنسرت حجت اشرف زاده بودند که وی با تسلط کافی با همراهی ارکستر آن‌ها را اجرا کرد.


گروه «ماهیما» را  علیرضا بدیع (ترانه سرا)، آرش بیات و امیر بیات (آهنگساز)، آرش جامع (ویولن ارکستراسیون)، پژمان اختیاری (ویولا)، آزاده شرفی (پیانو)، امین عطایی (ویولن)، مصطفی ادیبان (ابوا)، بهنام معصومی (کوبه‌ای)، محمدحسین غریبی (ویولن‌سل)، مجید مظاهری (کمانچه)، فاروق آزادیان (بربط)، شاهد علیزاده (پیانو)، کیوان فرشید نیا (گیتار باس)، سعید جامع الصنایع (درامز)، فرهنگ مشتاق (گیتار آکوستیک و الکتریک) و شهاب‌الدین آذین مهر (سه‌تار) تشکیل می‌دادند.حواشی:


تلخ‌ترین اتفاق این شب را می‌توان بیهوشی یکی از تماشاگران عنوان کرد که حین اجرای قطعه‌ای و خروجشان از سالن کنسرت رخ داد و نیروی امداد پس از پانزده دقیقه به سالن آمدند و پس از تزریق سرم به بیمار وی را تا پایان کنسرت از سالن خارج نکردند.


اشرف زاده که اجرای قطعه خود را قطع نکرده بود پس از اتمام، از خداوند برای همگان سلامتی خواست و از حاضرین خواستار شد تا برای سلامتی فرد مذکور دعا کنند.


اشرف زاده که در نخستین کنسرت خود میزبان چهرهای سینمایی و موسیقایی بسیاری بود به صدور مجوز آلبوم «کاوه آفاق» اشاره و برای وی ابراز خرسندی کرد.


حجت اشرف زاده در بروشور کنسرت خود توضیحاتی را به شرح ذیل بیان کرده بود:


«ماه و ماهی تجربه‌ای است در ترکیب غزل عاشقانه امروز با ضرباهنگی آرام و آهنگسازی ساده و روان، چیزی که موسیقی کهن دیروزمان را به دنیای مدرن امروز وصل می‌کند. بخشی از آن را امشب به تماشا نشسته‌اید. موسیقی نواحی خراسان نیز باسابقه تاریخی طولانی و برخورداری از قابلیت‌های خاص موسیقایی نقش بسزایی در تکامل موسیقی شهری و دستگاهی ایران بر جای گذاشته که بسیار قابل‌توجه است. بخش «آوازی» موسیقی نواحی خراسان بیشتر بر پایه وقایع تاریخی، آیینی و اساطیری استوار است که از میان می‌توان به داستان‌های موجود در شاهنامه اشاره کرد که توسط آواز و همراهی ساز اجرا می‌شود. یکی از ویژگی‌های کلام در موسیقی خراسان بیان داستان‌های مختلف و نگاه پندآمیز به این وقایع است که همین امر سبب شده، موسیقی در شمال خراسان در کنار برداشت هنری در مسائل اجتماعی نیز تأثیرگذار باشد. بخشی دیگر چند اثر خاطره‌انگیز از موسیقی ناب ایرانی تقدیمتان می‌شود تا شبی پر از خاطره و نوا و آوا با خود به یادگار ببرید.»


گفتنی است؛ اين کنسرت به تهیه‌کنندگی محمدحسین مقدس تفرشي و همت موسسه آواي سوته دلان به مديريت مهدي ميرزا باقريان برگزار شد.


منبع: ریتم نو

عکس: دنیا گردینی
برچسب ها: حجت اشرف زاده
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه