ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۴ - ۱۶ دی ۱۳۹۴

حسین علیزاده: کتبا استعفا می‌دهم

ریتم نو : حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده پیشکسوت موسیقی کشورمان در پی انتشار خبر برگزاری جلسه شورای عالی خانه موسیقی و اظهارات اعضای این شورا در مورد عدم حضور ایشان در این جلسات، نامه ای را منتشر کرد.
حسین علیزاده: کتبا استعفا می‌دهم حسین علیزاده: کتبا استعفا می‌دهم

ریتم نو: در جلسه دوره‌ای شورای عالی خانه موسیقی ایران که با حضور اعضا به ریاست محمدرضا شجریان تشکیل شد و ضمن طرح و بررسی مسائل جاری خانه، اخبار و تحولات موسیقی در ماه های اخیر به اظهارات اخیر حسین علیزاده پیرامون خانه موسیقی در نشست خبری کنسرت گروه «هم آوایان» پرداخته شد که ضمن ابراز تاسف از عدم حضور این نوازنده و آهنگساز  از خرداد سال 93 به بعد در جلسات و عدم دریافت هیچ گونه اظهار نظر یا نامه مکتوبی در خصوص استعفای این هنرمند در این مدت، علاقه‌مندی خود را برای حضور و استفاده از نظرات این استاد برجسته در جلسات آینده‌ی این خانه اعلام کرد.

به گزارش ریتم نو، حسین علیزاده اهنگساز و نوازنده پیشکسوت موسیقی کشورمان، در پی انتشار  خبر برگزاری جلسه شورای عالی خانه موسیقی و اظهارت اعضای این شورا پیرامون ماجرای استعفایش در این مجموعه نامه ای را منتشر کرد.
حسین علیزاده در متن نامه خطاب به شورای عالی خانه موسیقی چنین گفته است:
«شورای محترم عالی خانه موسیقی، با سلام؛
بنا بر تجربه‌ای که طی سه سال گذشته در شورای عالی خانه موسیقی داشته‌ام، روحیات و اصول فکری خود را در راستای آن ندیده، لذا بدون آن که کتباً استعفایی تقدیم نمایم، بدون جنجال از آن کناره‌گیری کرده‌ام.
با کمی دقت به بیانیه رسمی شورای عالی خانه موسیقی، به روشنی می‌توان دریافت که اعضای شورا در جریان تمام امور خانه نیستند. نمونه آن عدم اطلاع مسئولین خانه موسیقی از غیبت این جانب است که پس از گذشت حدود هجده ماه همانطور که در بیانیه درج شده (خرداد نود و سه آخرین جلسه شورا) آن را در وب سایت رسمی خانه اعلان داشته‌اند.
اینجانب با ارادت و علاقه‌ای که نسبت به اعضای شورای عالی خانه موسیقی دارم، اشارات مختصری را به شرایط مربوطه بیان می‌کنم:
*نقش شورای عالی خانه موسیقی در خانه موسیقی چیست؟
*آیا شورایی که در هجده ماه گذشته یک یا دو نوبت تشکیل جلسه داده (البته بدون حضور این جانب) می‌تواند شورای موثری در حل موضوعات به خصوص این دوره خانه موسیقی باشد؟
*آیا شورا، شورایی تشریفاتی نیست که فقط در شرایط بحران با تلاش هیئت مدیره تشکیل جلسه داده تا سپری مناسب برای مشکلات خانه باشد؟
*آیا رئیس و اعضای شورا در مسائل ریز و درشت موسیقی کشور و خانه موسیقی به طور بی‌طرفانه قرار می‌گیرند، تا حضوری موثر برای راه حل موضوعات داشته باشند؟
اگر اهمیت موضوع برای شما عزیزان بستگی به استعفای کتبی اینجانب از خانه خود را دارد، اینجانب حسین علیزاده، عضو و دبیر شورای عالی خانه موسیقی، استعفای رسمی و کتبی خود را اعلان داشته و آرزوی موفقیت برای شما عزیزان، در راه اعتلای موسیقی کشور را دارم.
با احترام
حسین علیزاده
شانزدهم دی ماه هزار و سیصد و نود و چهار»

منبع  : ریتم نو
نویسنده : امین رجبی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: