ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۰ - ۲۲ آذر ۱۳۹۴

تاریخ برگزاری جشنواره موسیقی نواحی تغییر کرد

ریتم نو: برگزاری نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که قرار بود دی ماه امسال به میزبانی استان کرمان برگزار شود، به اردیبهشت ماه سال 95 موکول شد.

photo_2015-12-15_02-07-30
ایرج نعیمایی دبیر این دوره از جشنواره توضیح داد: تمامی فعالیت هایی که برای برگزاری جشنواره در نظر گرفته بودیم به طور کامل برنامه ریزی شده بود و ما آماده برگزاری این رویداد طبق تاریخ اعلام شده در استان کرمان بودیم. اما به دلیل درخواستی که از سوی استانداری و ستاد برگزاری جشنواره در کرمان با توجه به شرایط فعلی استان داشتیم بنا بر این شد تا با توجه به مناسب بودن شرایط آب و هوایی کرمان در فصل بهار،حضور بیشتر توریست های داخلی و خارجی و استفاده بهینه از اماکن ارزشمند تاریخی استان برای اجرای برنامه ها، نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به مناسبت ایام گرامی مبعث و شعبانیه از 17 اردیبهشت سال 95 مصادف با مبعث حضرت رسول (ص)  تا روز 21 اردیبهشت در استان کرمان برگزار شود.


وی ادامه داد:خوشبختانه تمام برنامه ریزی‌ها از سوی ستاد تهران و ستاد کرمان برای برگزاری یک جشنواره  با کیفیت انجام گرفته بود، حتی طی روزهای اخیر گروه های مورد نظر هم برای حضور در جشنواره انتخاب شده بودند، اما با توجه به درخواستی که از سوی استانداری و ستاد برگزاری جشنواره در شهر کرمان انجام گرفت ما تصمیم گرفتیم برپایی این رویداد مهم و ارزشمند را به تاریخی که اشاره کردم موکول کنیم.


نعیمایی در پایان گفت: همانطور که قبلا هم اشاره کرده بودیم، نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با اهداف حفظ و انتقال ویژگی های آیینی موسیقی نواحی ایران به آیندگان، پاسداری از نغمات قدیمی و مواریث معنوی و سجایای برین نهفته در این موسیقی و فراهم سازی بستر مناسب برای به دست آوردن بازمانده های موجود و احیای انواع فرم های اجرایی موسیقی نواحی ایران در کرمان برگزار می شود.
منبع: خبرگزاری فارسارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: