ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۱۳۳۶۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۷ - ۲۴ آبان ۱۳۹۴

خداوندان اسرار اول آذر ماه منتشر می‌شود

ریتم نو: آلبوم موسيقي « خداوندان اسرار » جديدترين اثر « همايون شجريان » و « سهراب پورناظري »، يكشنبه – اول آذرماه- توسط شركت «ايران‌گام» منتشر خواهد شد.


طبق اعلام مدیر روابط عمومی شرکت ایران‌گام، «خداوندان اسرار» اولين اثر از پروژه‌ي «آيينه‌ها»ست كه قرار است در پنج سي‌دي در قالب آلبوم‌های صوتی و تصویری خداوندان اسرار، آیینه‌ها و مستندی با نام «آن سوی آیینه‌ها» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد منتشر شود.

در این اثر علاوه بر ساخته‌های سهراب پورناظری، قطعه‌ای از استاد «کیخسرو پورناظری» با نام «یاوران» آمده است که پیش از این در آلبوم «حیرانی» منتشر شده بود. «خداوندان اسرار» شامل دو بخش است. در بخش اول «ساز و آواز» بداهه در مقام اصفهان با اشعاری از مولوی و در بخش دوم روایتی با نام «رهایی» در سه پرده «مهتاب، خداوندان اسرار، جانی و صد آه» بر روی اشعاری از خیام، مولوی و حافظ برای علاقه‌مندان عرضه شده است. قطعات اين اثر، چندی پیش در کنسرت «آیینه‌ها» در شهرهای مختلف ایران، اروپا و آفریقا اجرا شده است.

در اين اثر «آزاد میرزاپور» بربت، «حسین رضایی‌نیا» دف، «همایون نصیری» سازهای کوبه‌ای، «آیین مشکاتیان» کوزه، «محمت اکاتای» سازهای کوبه ای، «آرشاک ساهاکیان» دودوک، «آرین کشیشی» گیتار بیس و «سهراب پورناظری» تنبور نواخته‌اند. مراحل ضبط آن نيز در کشورهای ایران، ترکیه و آمریکا انجام گرفته است.

در اين ميان قطعه‌اي منتخب از این اثر كه پخش آن توسط «موسسه‌ي هنر شهر» صورت مي‌گيرد، ارايه مي‌شود.

 

منبع : ریتم نو دریافت پرونده
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: