ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۹۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۱ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۸
باهدف توجه بیشتر مردم به یک معضل جهانی؛

قطعه تصویری «کودک کار» منتشر شد

بردیا صدر نوری آهنگساز، پژوهشگر و نوازنده پیانو باهدف توجه بیشتر مردم به معضل جهان شمول کودکان کار قطعه «کودک کار» را بر اساس ویدیویی از شاهو زندی در فضای مجازی منتشر کرد.
قطعه تصویری «کودک کار» منتشر شدبه گزارش ریتم نو، بردیا صدر نوری آهنگساز، پژوهشگر و نوازنده پیانو و مدیر جشنواره و جایزه موسیقی همایون خرم که طی سال‌های گذشته فعالیت‌های متعددی را در حوزه موسیقی برای کودک و نوجوان انجام داده، باهدف توجه عموم شهروندان ایرانی درزمینهٔ جلوگیری از کار کودکان نماهنگ «کودک کار» را منتشر کرد. 
وی درباره این قطعه که تصاویر آن توسط شاهو زندی تهیه و تدوین شده است توضیح داد: 12 ژوئن مصادف با 22 خردادماه از سوی سازمان بین‌المللی کار روز جهانی مبارزه با کار کودکان نام گرفت. همین موضوع بهانه‌ای شد تا همراه باهدف جهانی افزایش آگاهی مردم و فعالیت در حوزه مقابله با کار کودکان قطعه‌ای را با عنوان «کودک کار»  منتشر کنم. 
صدر نوری درباره موسیقی این اثر بی‌کلام گفت: آنچه ازنظر موسیقایی برای ساخت این اثر روی تصویر برایم مهم بود دو فضای متفاوت بود که با بهره‌گیری از فواصل  موسیقی به مخاطب القا شود. یک فواصل در گام دو مینور که شور و شوق کودکانه را  با اجرای مستمر و پرسرعت نت ها در این گام نشان می‌داد و  بخش دیگری از موسیقی نیز که مبتنی بر فاصله چهارم کاسته، با تصاویری از کودکان کار همراه است، فضای ایجادشده در حالت اضطراب و ابهام و دل‌شوره را برای هم ذات پنداری شنونده با فضای زندگی کودکان کار ایجاد می‌کند. فضایی که امیدوارم توانسته باشم به سهم خود آن را در روح و نگاه حسی مخاطب ایجاد کرده باشم. 
این نوازنده پیانو تأکید کرد: قطعه «کودک کار» یک اثر کاملاً حسی است که تلاش کردم به سهم خود توجه مردم را به موضوع مهم مبارزه با کار کودکان جلب کنم. من حتی در ابتدای این قطعه تصویری نیز عنوان کرده‌ام:« کودکان، کار کودک‌اند؛ با همه پاکی‌ها و آرزوهای کودکی» بنابراین همه ما به‌عنوان یک شهروند باید کمک کنیم تا این معضل بزرگ اجتماعی به حداقل برسد تا این کودکان بتوانند در مسیر درست زندگی حرکت کنند. مردم شریف ایران هم می‌توانند با تکیه‌بر آموزه‌های اخلاقی، انسانی و دینی تلاش کنند تا این معضل بزرگ رفع و فرزندان ایران‌زمین با شرایطی بهتر زندگی کنند.

در ادامه می‌توانید قطعه تصویری «کودک کار» را از اینجا مشاهده و درصورت تمایل دانلود کنید.
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
یادداشت ادامه
کاش نام فلامک می‌شد خیابان دهلوی و نام کل سعادت‌آباد می‌شد شجریان

کاش نام فلامک می‌شد خیابان دهلوی و نام کل سعادت‌آباد می‌شد شجریان

خیلی اتفاق فرخنده‌ای ست که چند خیابان را به نام بزرگان هنر مزین کرده‌اند.